Domů » Články » Odhaleno nové PPC Inventec Mercury s Wi-Fi

Odhaleno nové PPC Inventec Mercury s Wi-Fi

MercuryZ federální komise pro komunikaci (FCC USA) prosákly informace o novém PocketPC s názvem Mercury, který připravuje taiwanská společnost Inventec. Jak je patrné z fotografie, zařízení disponuje QWERTY klávesnicí a pokračuje tak stejnou cestou, jako nedávno představený Loox T830. Vestavěná klávesnice má vždy negativní dopad na velikost displeje a ani u Mercuryho to není výjimkou – dotykový displej má úhlopříčku 2.6” a nabízí QVGA rozlišení 320×240 (Loox T830 má pouze 240×240).

Informace o procesoru a operačním systému zatím nejsou známy, ale z obrázků je patrné, že se bude jednat o Windows Mobile 5.0. Toto PocketPC je vybaveno GSM modulem pracujícím v pásmu 850 a 1900Mhz. Co jistě potěší, je podpora Wi-Fi, která se konečně začíná stávat standardem. K navigaci budete moci využít integrovanou GPSku. Využít budete moci také Bluetooth technologie.

Slot na paměťové karty je typu Mini-SD, Mercury by měl také nabídnout digitální fotoaparát. Osobně bych raději uvítal nějaké PocketPC bez integrované klávesnice s VGA displejem. Kdy se toto zařízení objeví na trhu není zatím známo.

Fotografie PPC Inventec Mercury:
1

2

Zdroj: PhoneArena, MSmobiles

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. safra diky za upozorneni, informace o MotoQ jsem z textu odstranil

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).