Domů » Bleskovky » Odemknutý bootloader? Zablokovaný fotoaparát! Samsung je u Galaxy Z Fold 3 nekompromisní

Odemknutý bootloader? Zablokovaný fotoaparát! Samsung je u Galaxy Z Fold 3 nekompromisní

Jste-li fanoušky moderních technologií, a ještě k tomu se v nich rádi „vrtáte“, raději zbystřete. Pokud si koupíte ohebný smartphone Samsung Galaxy Z Fold 3, abyste na něm následně provedli root, připravte se na poměrně velkou nepříjemnost.

Samsung Galaxy Z Fold 3 recenze clanek

Odemknutí Galaxy Z Fold 3 vám zablokuje fotoaparáty. Všechny

Samsung obecně nemá rád, pokud se v jeho telefonech někdo „vrtá“, proto odemykání vlastních telefonů oficiálně nepodporuje; díky bezpečnostní vrstvě Knox dokonce automaticky natrvalo deaktivuje službu Samsung Pay a telefon označí jako „bez záruky“. Jak navíc zjistila komunita XDA-Developers fóra, po odemknutí bootloaderu na smartphonu Galaxy Z Fold 3 navíc ještě dojde k zablokování všech fotoaparátů.

Nefunguje ani výchozí fotoaplikace, ani žádné jiné aplikace, které mají k fotoaparátu přístup. Zapomenout rovněž můžete na podporu funkce odemykání telefonu obličejem. V budoucnu by se teoreticky mohl objevit návod, jak toto omezení s root přístupem obejít, zatím však neexistuje. I když zpětné uzamknutí bootloaderu fotoaparáty opět zprovozní, silně doporučujeme se do těchto riskantních vod raději nepouštět.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

 1. Samsung si hraje na Apple. Sice jsou tyhle „hrátky s rootem“ okrajová záležitost a mnoha uživatelů se nedotknou, ale ten trend mi zkrátka vadí. Na osekávání svobody jsem čím dál tím víc alergičtější. Laickou veřejností nevyměnitelné akumulátory (tohle sebou alespoň přineslo výhody v kompaktnosti, pevnosti a jednodušším docílení IP ochrany), rušení microSD karet, jacků, nabíječek, omezení rootu, absence menších modelů, místo efektivní RGB notifikační diody máme enegeticky náročnější AOD … jistě by se dalo pokračovat.

  • Problém tvoří oněch 90% laiků co si daný mobil koupí a neví jak co funguje, ale ví že ROOT a odemčený BL je COOL.

   Výrobci se takto chrání, protože co udělá takový laik když se mu to vy***e, odnese to servisu.

   Naštěstí tu ještě pár výrobců zbývá jenž se těmto úpravám nebrání. Osobně kdybych mobil nepoužíval na placení a neměl v něm banku, tak si taky sem tam něco vyzkouším a přehraji soft za neoficiální port.

 2. rootuju vše od počátků věků a funguje mi vše (banking).
  Prý ZFlip3 nemá limitaci s kamerou, takže super.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).