Domů » Bleskovky » Ochutnávka z budoucnosti: Huawei chystá smartphone s foťákem pod displejem

Ochutnávka z budoucnosti: Huawei chystá smartphone s foťákem pod displejem

Vlajkové smartphony Huawei z posledních let jsou mají velké displeje, které však narušuje výřez pro selfie kamerku. Jiní výrobci tento neduh řeší vysouvacím modulem, k tomu se však v Huawei odhodlali pouze u levnějšího smartphonu P Smart Z; patrně nechtějí připravovat své vlajkové modely o voděodolnost. Čínská firma nicméně po zcela bezrámečkovém vlajkovém telefonu touží, a proto vymýšlí jiné řešením, kterým by mohla být poddisplejová selfie kamera.

huawei selfie 1

Všechno pod displejem

Huawei si na začátku loňského roku podalo u WIPO (Světový úřad duševního vlastnictví) patentovou přihlášku nazvanou „Mobilní terminál a jeho zobrazovací metoda“, přičemž součástí patentu je podrobný popis a náčrty poloprůhledné horní části displeje. Pod ní by měly být schované veškeré potřebné senzory, čelní fotoaparát, a dokonce i LED blesk.

huawei selfie 2

Za normálních okolností by se tato část displeje chovala zcela standardně, zobrazovala by potřebné informace, které jsou běžnou součástí stavového řádku. V případě potřeby by bylo ale možné tuto část učinit zcela průhlednou, zejména při používání selfie kamerky. Míru průhlednosti by mělo jít nastavit manuálně.

huawei selfie 3

Podle patentu by technologie měla fungovat na LCD i OLED obrazovkách a nemělo by jí vadit ani zakřivení. O čtečce otisků prstů Huawei v patentu nehovoří, avšak dá se předpokládat, že bude rovněž integrovaná do displeje.

Zatím bohužel nemáme nic jiného než patentovou přihlášku, zatím je tak těžké odhadovat, zda má Huawei nějaký funkční prototyp nebo je celé řešení pouze namalované na papíře. O poddisplejové kameře přemýšlí i Samsung, řešení v jeho případě by mohlo přijít v horizontu jednoho až dvou let.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uni
Uživatel
uni

„Ochutnávka z budoucnosti: Huawei chystá smartphone s foťákem pod displejem“ Xiaomi Mi Mix?

Carda
Anonym
Carda

no a to by už měl 16:9 displej velký smysl a hlavně velikost.

_qam_
Uživatel
_qam_

Problém je, že pokud by to mělo 16:9, tak by sis to koupil akorát ty. Nikdo jiný to nechce a nikdy nebude chtít.

Carda
Anonym
Carda

Já určitě ale sám nebudu zastánců je více ale skrytých.

Rezek
Anonym
Rezek

Jsi sám, nikdo skrytý neexistuje.

Carda
Anonym
Carda

Tady asi žádný už není ale ale jinde jsou dokonce je i používají a stejně nudle brání což nechápu kde jim to vázne a nudloidní mobil si nekoupí.

uni
Uživatel
uni

Nekrmit.

Filip
Anonym
Filip

Kdo proboha může napsat „mobil bez googlu“? Takový člověk asi těmto věcem týkajících se mobilů nerozumí.

Rezek
Anonym
Rezek

16:9 je nesmysl a dinosaurus s nulovym prinosem.

Carda
Anonym
Carda

Tak že televize mají pro vás tedy taky nulový přínos nebo projektor třeba? nebo monitor i když tam možnost 21:9 nebo 32:9 ale ale jen málo kdo to koupí.

Rezek
Anonym
Rezek

Na televizi ani na monitor nekoukas na vysku.

George
Anonym
George

Huawei koupí tak akorát magor! Bez Googlu je to k ničemu.