Očekávané RPG Elden Ring se chlubí první ukázkou přímo z hraní

Elden Ring FromSoftware

Netrpělivě vyhlížená novinka od studia FromSoftware s názvem Elden Ring se pochlubila vůbec první ukázkou přímo z hraní s velkorysou patnáctiminutovou stopáží. Vůbec poprvé tak byly k vidění některé herní aspekty včetně craftingu, velmi detailního otevřeného světa či speciálního koně, v jehož sedle se po rozlehlé mapě budeme přepravovat.

Z koňského sedla…

Svého čtyřnohého společníka můžete mj. nakrmit, vyrazit s ním do boje či v jeho sedle zdolávat členitý terén oblasti zvané The Lands Between. Prezentace se věnovala také hraní v kooperaci, v jejímž rámci můžete povolat jiného hráče na pomoc v boji s některým z houževnatých bossů, kteří jsou poznávacím znamením řady titulů od FromSoftware.

Dáváte-li přednost osamělému přístupu, stačí hru přepnout do offline režimu, ve kterém vám na pomoc s tuhými nepřáteli v případě potřeby přispěchají speciální duchové ovládaní umělou inteligencí. Hra přitom nabídne různé druhy duchů, z nichž si může každý hráč poskládat skupinku pomocníků podle svého gusta.

Hra dorazí v únoru

Společně s novou ukázkou byla odhalena také sběratelská edice, která obsahuje např. 40stránkový artbook v tvrdých deskách, detailní figurku či steelbook. Elden Ring vychází 22. února 2022 na PC, Xbox i PlayStation.

Autor článku blank
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku