Oblíbená aplikace na poznámky Google Keep přináší funkce, na které jste čekali

google keep aplikace

Oblíbenou aplikaci na poznámky jménem Google Keep používají uživatelé napříč technologickým světem. Dostupná je totiž i ve webovém prohlížeči a samozřejmě též pro konkurenční iPhony i iPady. Nyní se blíží příjemné vylepšení, které umožní formátovat text na tučný, podtržený, nakloněný a podobně.

Redakce serveru 9to5Google zjistila, že zdrojový kód Google Keep ve verzi 5.22.182.00 ukrývá speciální příkazy, jako je „bold“ (anglicky ztučnění textu), „italic“ (kurzíva) a další. Ty mohou znát uživatelé z kancelářského balíčku Google Dokumenty, případně z alternativ jako Microsoft Office či Apple iWork.

google keep formaty 01
Způsoby formátování textu v Google Keep, které mají brzy dorazit

V poznámkách od Googlu, které bývají často předinstalované na smartphony s Androidem, možnost takovéto úpravy dlouho chyběla. Keep dosud uměl jen oddělit název poznámky (ten je ve výchozím stavu tučně) a samotný text. Pak je tu už jen dělení na barvy virtuálních lístečků. Abychom ale Googlu jen nekřivdili, jeho poznámková aplikace umí pracovat s obrázky, zaškrtávacími políčky, záznamem zvuku a také nákresy prstem, případně stylusem.

Podle informací 9to5Google zatím nebyla aktualizace 5.22.182.00 vypuštěna veřejně. V tuto chvíli tedy nelze jednoznačně říct, kdy přesně budou dané novinky pro Keep uvedeny. Čeká se totiž ještě na to, než vývojáři provedou změny i v aplikaci pro iOS/iPadOS a samozřejmě ve webové verzi.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku