O2 Xda Atom: kdo jej vlastně vyrábí?

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

V naší předchozí bleskovce jsme informovali o novém komunikátoru, jenž uvede asijská pobočka operátora O2. Podle původních předpokladů se jednalo o novou verzi přístroje HTC Magician (alias MDA Compact), ale nyní se objevily nové skutečnosti…

V kruzích velmi blízkých firmě HTC o tomto přístroji totiž nikdo neví. Výrobcem Xda Atom je údajně americká firma Quanta Computer Inc, největší světový výrobce notebooků. Zároveň s těmito informacemi se objevila i podrobná specifikace:

– Intel PX273 416Mhz + 64 M Flash (MCP)
– 64 M SDRAM
– 2.7″ NEC TFT LCD
– 802.11b WLAN
– FM Radio
– 1.3M nebo 2M CMOS Camera
– Bluetooth 1.2
– Dva reproduktory vepředu
– Windows Mobile 5.0
– Hlasové ovládání
– Media center pro správu FM,MP3,Video a Photo

Co to nakonec může znamenat? Pokud je výrobcem firma Quanta, znamenalo by to vstup dalšího silného hráče na pole mobilních zařízení Windows Mobile s integrovanou telefonní částí. A hned napoprvé Quanta ukázala, že umí udělat velmi dobře vybavené zařízení. Na druhou stranu to může mít i negativní vliv. S operátory v Evropě (která nás hlavně zajímá) a Americe má dobré vztahy jenom firma HTC, která je hlavním dodavatelem komunikátorů a smartphonů. Operátoři a další firmy nemusí tedy vůbec projevit o Xda Atom zájem, a tím pádem bychom se s ním u nás nikdy nesetkali. Mnoho Windows Mobile přístrojů prodávaných v asijských zemích se k nám nikdy nedostalo, a Atom se může stát další částí tohoto seznamu.

Zdroj: msmobiles

Autor článku Aleš Lalík
Aleš Lalík

Kapitoly článku