Sledujte nás na YouTube

O2 Xda Atom: a přece je to HTC!

Včera jsme vás nejprve informovali o novince O2 Xda Atom, kterou představí asijská součást mobilního operátora O2. Několik hodin poté se ale objevily na internetu spekulace, že výrobcem Atomu není známá firma HTC, nýbrž americká firma Quanta zabývající se výrobou notebooků. Dnes byly spekulace opět vyvráceny.

Ve skutečnosti je Xda Atom opravdu vyráběn starým dobrým HTC, a sice pod kódovým názvem Athena. Zároveň byla zveřejněna roadmap modelů HTC připravovaných na rok 2006 pro operátora O2 Asia:

  1. HTC Universal:  u nás známý jako MDA Pro
  2. HTC Prodigy: alias HTC Wizard
  3. HTC Tornado, verze Noble & Tempo: lišit se budou pouze jiným designem
  4. HTC Athena: aktuálně probíraný O2 Xda Atom
  5. HTC Hermes: v podstatě HTC Wizard upravený pro 3G sítě (kamera vepředu pro videohovory), navíc 2Mpx foťák
  6. HTC StarTrek: o tomto modelu není zatím příliš známo, pravděpodobně design jako Razr, smartphone se systémem Windows Mobile 5

Tato roadmap samozřejmě nemusí být definitivní. Stále není rovněž známo, jestli se s HTC Athena setkáme i v Evropě.

Zdroj: msmobiles

Aleš Lalík

2 komentáře

  1. Me by se libil nazev StarGate

  2. Tak opět vše jinak, nakonec je výrobcem Atoma opravdu Quanta a ne HTC. HTC představí model HTC Prophet, který je hw téměř totožný s Atomem, avšak výrobce se liší !

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *