O nový iPhone SE není zájem. Apple snižuje produkci telefonů i sluchátek

iphone 13 Pro Max 2

Podle posledních zpráv Apple mění plány na výrobu svých produktů, a to minimálně pro následující kvartál. Tyto změny jsou zapříčiněny probíhající válkou na Ukrajině a s tím spojenou nervozitou i inflací.

iPhone SE 2022 clanek 10
Vyrobí se méně iPhonů SE 2022 i klasických „třináctek“

Podle Nikkei Asia se utlumení výroby bude týkat především nového iPhonu SE, který byl představen teprve před pár týdny. Nevyrobí se zhruba 20 % původně plánovaných kusů, což v absolutních číslech znamená asi 2 až 3 miliony telefonů za dané čtvrtletí. Redukce objednávek se ale dotýká také sluchátek AirPods. U těch se jedná o zhruba 10 milionů nevyrobených kusů za celý rok 2022. Méně bude také iPhonů poslední řady 13, ale v tomto případě Apple tvrdí, že se jedná jen o drobné změny odvislé od sezónní poptávky.

AirPods recenze 10
Menší poptávka je také po AirPods

Nový postoj technologického giganta jen odráží celkovou situaci na trhu, která po dlouhé krizi ohledně nedostatku polovodičů eskaluje v další krizi zapříčiněnou válečným konfliktem. Západní mocnosti uvalily sankce na Rusko a jeho spojence, což zvyšuje ceny energetických surovin a také materiálů pro další výrobu. S tím se zvyšuje inflace a lidé řeší spíše snížení svých běžných výdajů, než aby se poohlíželi po nových kouscích drahé elektroniky.grayscale photo of a man in black jacket and pants walking on the streetNepřehlédněte

iPhone už v Rusku nekoupíte. Apple zareagoval na žádost Ukrajiny

Připomeňme, že v Rusku, kde byly iPhony třetími nejprodávanější telefony a Macy pátými nejprodávanější počítači, byly prodeje úplně pozastaveny. Není se tedy co divit, že Apple reaguje přiškrcením výroby.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku