Domů » Bleskovky » NVidia Tegra K1 v prvním testu: 2,5× vyšší grafický výkon než Snapdragon 800

NVidia Tegra K1 v prvním testu: 2,5× vyšší grafický výkon než Snapdragon 800

Když NVidia odhalila, co se skrývá za kruhy v obilí, které se před veletrhem CES objevily v jednom kalifornském poli, okomentovala své počínání tím, že chtěla stvořit něco tak nadpozemského, jako je její současný čip Tegra K1. Dosud jsme neměli možnost vidět, jak si tento čip povede v přímém srovnání s konkurenty a tak jsme nemohli analyzovat, jak moc velkohubé toto prohlášení bylo. Nyní již víme více.

 

Na internetu se objevily první snímky z GFX benchmarku, ve kterém se referenční tablet s Tegrou K1 na palubě utkal proti aktuálním konkurentům. Vedl si nad očekávání dobře, v testu předvedl výkon 60 fps při vykreslování videa ve Full HD rozlišení. Pro srovnání, současná špička od Qualcommu, čip Snapdragon 800, předvedla ve stejném testu 24 fps, poslední model čipu Apple A7 ukázal 27 fps. V grafickém výkonu je tedy Tegra K1 2,5× rychlejší než Snapdragon 800. Vezmeme-li v potaz, že připravovaný Qualcomm Snapdragon 805 má podle výrobce přinést „pouze“ 40 % nárůst grafického výkonu, může se Tegra K1 stát s přehledem vítězem v grafickém výkonu mobilních čipů pro letošní rok.

 

Samozřejmě, že první vlaštovka jaro nedělá a tyto syntetické testy mohou skutečný výkon zkreslovat, nicméně výsledky jsou to velmi působivé. Oproti předchozí generaci Tegra 4 se jedná téměř o čtyřnásobný nárůst. Rozhodně se budeme těšit na první představená zařízení, osazená právě tímto čipem. Doufejme, že nebudeme muset čekat dlouho.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Borec (neregistrovaný)

  Na HD 4400 ( 4010U ) se dá hrát v HD rozlišení ( 13xx x 768 ) Call of Duty MW 3 na střední detaily. To že Note 3 má poloviční výkon mě trošku zaráží, čekal bych, že už jsou mobily blíž.

  • Fore (neregistrovaný)

   Ale spotřeba bude někde jinde, navíc, K1 sice působí jako bomba, ale bude po ní zase prd, nechci vidět, jak to bude topit…. už neslavná (opěvovaná) Tegra 4 nakonec moc úspěchu nesklidila, spíš naopak.

  • WTF (neregistrovaný)

   FORE: veď práve, spotreba, už tegra 3 aj 4 ma strašne velku spotrebu oproti snapdargonom, som strasne zvedavy na K1

  • Fore (neregistrovaný)

   Do telefonu to bude nepouzitelne, takze soutezivost na poli smartphonu pada, uchladi to leda telo tabletu.

 2. Petr (neregistrovaný)

  Tohle už jsem v minulosti slyšel. V souvislosti s T3 a T4. Myslím, že to s K1 dopadne podobně.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).