Domů » Bleskovky » NVidia Tegra K1 v prvním testu: 2,5× vyšší grafický výkon než Snapdragon 800

NVidia Tegra K1 v prvním testu: 2,5× vyšší grafický výkon než Snapdragon 800

Když NVidia odhalila, co se skrývá za kruhy v obilí, které se před veletrhem CES objevily v jednom kalifornském poli, okomentovala své počínání tím, že chtěla stvořit něco tak nadpozemského, jako je její současný čip Tegra K1. Dosud jsme neměli možnost vidět, jak si tento čip povede v přímém srovnání s konkurenty a tak jsme nemohli analyzovat, jak moc velkohubé toto prohlášení bylo. Nyní již víme více.

 

Na internetu se objevily první snímky z GFX benchmarku, ve kterém se referenční tablet s Tegrou K1 na palubě utkal proti aktuálním konkurentům. Vedl si nad očekávání dobře, v testu předvedl výkon 60 fps při vykreslování videa ve Full HD rozlišení. Pro srovnání, současná špička od Qualcommu, čip Snapdragon 800, předvedla ve stejném testu 24 fps, poslední model čipu Apple A7 ukázal 27 fps. V grafickém výkonu je tedy Tegra K1 2,5× rychlejší než Snapdragon 800. Vezmeme-li v potaz, že připravovaný Qualcomm Snapdragon 805 má podle výrobce přinést „pouze” 40 % nárůst grafického výkonu, může se Tegra K1 stát s přehledem vítězem v grafickém výkonu mobilních čipů pro letošní rok.

 

Samozřejmě, že první vlaštovka jaro nedělá a tyto syntetické testy mohou skutečný výkon zkreslovat, nicméně výsledky jsou to velmi působivé. Oproti předchozí generaci Tegra 4 se jedná téměř o čtyřnásobný nárůst. Rozhodně se budeme těšit na první představená zařízení, osazená právě tímto čipem. Doufejme, že nebudeme muset čekat dlouho.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments