NVidia Tegra 4: Unikly nové informace, dočkáme se několika verzí

Přestože je na současném trhu s mobilní elektronikou zařízení s čipsetem Tegra 3 jako šafránu, tak v laboratořích NVidie již usilovně pracují na jeho nástupci. Další informace o tomto nabušeném SoC (system on a chip) přinesl zahraniční server VR-Zone. Ten na svých stránkách zveřejnil tabulku odkrývající několik velmi zajímavých skutečností. Podle všeho se totiž dočkáme hned několika verzí nového čipsetu. Verze s kódovým označením T40 a T43 naleznou své místo ve vlajkových modelech výrobců. Ostatní varianty (AP40 a SP3X) zřejmě budou sloužit pro osazení v tabletech a smartphonech ze segmentu střední třídy.

 

Z tabulky je též patrné, že téměř všechny varianty (T40, T43 a AP40) budou využívat jádra s architekturou ARM Cortex A-15, která by měla kromě vyššího výkonu přinést i nižší energetickou náročnost. Co se týče taktovací frekvence tak všechny čipsety Tegra 4 budou schopné pracovat v rozmezí od 1,2 do 2,0 GHz. Ve všech případech bude zachována i přítomnost čtyř „hlavních“ výpočetních jader a jednoho úsporného s nízkou spotřebou, jako tomu je v případě současného čipsetu Tegra 3. Oficiálního představení se s nejvyšší pravděpodobností dočkáme na sklonku letošního roku a první zařízení by se měly začít objevovat v prvním kvartálu 2013. Na závěr je též nutno dodat, že se zatím jedná o nepodložné informace a ve finále se tak můžeme setkat se zcela odlišným řešením.

Zdroj: Slashgear

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku