NVidia má problém: Většině tabletů Shield hrozí samovznícení. Jak postupovat při reklamaci?

Tablet NVidia Shield jsme v naší podrobné recenzi velmi vychválili a dodnes se shodujeme na tom, že se jedná o jedno z nejzajímavějších zařízení tohoto druhu. Výrobce však nyní do světa vypustil varování, které upozorňuje na možnost požáru při přehřátí baterie. To se týká prakticky všech prodaných kusů, přesněji modelů s typovým označením P1761, P1761W a P1761WX a sériovými čísly od 0410215901781 do 0425214604018.

Zjistit, jestli to platí i pro váš kus je jednoduché. Nejprve je potřeba zařízení aktualizovat na nejnovější verzi systému. Následně stačí přejít do Nastavení -> Informace o tabletu -> Stav -> Battery. Pokud je u poslední jmenované položky uvedeno B01, je váš tablet v pořádku.

 

Je-li zde uvedeno Y01 jako v případě redakčního kusu, pak je potřeba na nápis kliknout a uvedené sériové číslo vložit na speciálně zřízenou stránku, kde následně vyplníte další údaje tak, abyste mohli obdržet náhradní přístroj. Ve chvíli, kdy jej zapnete, bude starý tablet deaktivován a stane se nepoužitelným. Na závěr jen dodejme, že pokud vaše zařízení spadá do škatulky potenciálně nebezpečných, neměli byste s výměnou příliš otálet. Společnost NVidia spolupracuje s příslušnými státními orgány, aby zajistila soulad stažení se zavedenou praxí v odvětví.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku