Sledujte nás na YouTube

NVidia řeší další problém. Z trhu stahuje vybrané kusy konzolí Shield Pro

Je tomu necelé dva měsíce, kdy NVidia rozjela masivní svolávací akci tabletů Shield Tablet kvůli potenciálním bezpečnostím problémům s baterií. Nyní má před sebou další prekérní situaci, jež se tentokrát týká nové konzole Shield Pro (v ČR se zatím oficiálně neprodává). Konkrétně jde o potíže s HDD u variant s 500GB úložištěm (majitelé 16GB verze tak mohou zůstat v klidu). Výše uvedený komponent se u necelého jednoho procenta zařízení opotřebovává znatelně rychleji, než by bylo žádoucí.

 

Způsoby, jak poznat, že se to týká zrovna vašeho kusu, jsou dva – prvním je zobrazování Fast boot menu i po upgradu na verzi 1.4, druhým pak pixelace v horní části domovské obrazovky. V případě, že uživatel zjistí některý z výše uvedených problémů, pak stačí kontaktovat podporu výrobce, jenž v nejbližším možném termínu odešle majiteli novou konzoli. Postoj společnosti je v tomto případě opět příkladný a pro uživatele se ve finále o natolik závratnou komplikaci nejedná.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *