Domů » Bleskovky » NVidia se prý stále trápí s Tegrou, analytici doporučují prodej ztrátové divize

NVidia se prý stále trápí s Tegrou, analytici doporučují prodej ztrátové divize

Vyrobit chytrý telefon bývalo logisticky a technicky složité. Museli jste nakupovat komponenty od řady dodavatelů a pak je pracně dávat dohromady. Z velké části se to změnilo v roce 2008, kdy Qualcomm představil čipy Snapdragon. Obchodní model byl jednoduchý – nabídnout výrobcům telefonů vše co potřebují v jednom balení, což byl výborný tah.

Když v NVidii viděli, jak Qualcomm snadno vydělává, pokusili se o podobné řešení. To vedlo k produktům pod značkou Tegra, u kterých společnost spoléhala na integraci výkonných ARM procesorů s vlastním grafickým čipem. Příliš velký úspěch se ale v tomto směru nedostavil. Později NVidia ještě zkusila Tegru prosadit tím, že koupila společnost Icera, která ji pomohla v integraci modemů do řešení Tegra. Ani tento krok ale nevedl k výraznějšímu úspěchu tohoto velmi výkonného čipu a většina výrobců stále dává přednost Qualcommu.

 

Podle agentury Reuters se byznys kolem řešení Tegra dále potápí, meziročně došlo k poklesu prodejů o 54 procent. Analytici ze společností Evercore a Needham doporučují, aby se NVidia dané divize rychle zbavila, jelikož to pouze ubližuje zbytku společnosti. 

NVidia je s Tegrou opravdu ve složité situaci, jelikož je zde i silná konkurence čínských hráčů, jako jsou společnosti MediaTek a Rockchip. Ještě důležitější je možná Intel, který se chce v budoucnosti v mobilních zařízeních prosadit za každou cenu. NVidia by tak nejspíše udělala nejlépe, kdyby se soustředila výhradně na grafické čipy.

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments