Domů » Bleskovky » NVidia představila nový čip Tegra K1: 64 bitů a 192 GPU

NVidia představila nový čip Tegra K1: 64 bitů a 192 GPU

Dnes v noci společnost NVidia představila novou generaci svého čipsetu Tegra K1, který bude pohánět mobilní zařízení v letošním roce. Stejně jako v minulých letech se opět dočkáme nárůstu výpočetního a především grafického výkonu. Tegra K1 se bude vyrábět ve dvou variantách, přičemž jako první se na trhu objeví 32-bitová verze se čtyřmi výpočetními jádry Cortex-A15 a maximální taktovací frekvencí 2,3 GHz.

Druhá varianta se bude pyšnit dvojicí 64-bitových výpočetních jader založených na architektuře Denver (ARMv8) s taktem 2,5 GHz. Obě verze čipsetu však ohromují svou grafickou částí, která se chlubí neuvěřitelným počtem 192 jader. Na tiskové konferenci zaznělo, že díky architektuře Kepler lze počítat se srovnatelným výkonem, který nabízí grafické karty řady GeForce pro stolní počítače a notebooky. Zástupci společnosti dále prozradili, že Tegra K1 přinese do mobilního světa zcela nové možnosti pro vývoj herních titulů srovnatelných po grafické stránce s těmi, které jste si mohli zahrát na konzolích typu PS3 či Xbox.

 

Novinka od NVidie nabízí podporu technologií Direct X11 a OpenGL 4.4. Již nyní je tedy jisté, že letošní rok posune výkon chytrých telefonů na zcela novou úroveň. Otázkou však zůstává, jak se to projeví na spotřebě, která je stále tím nejslabší článkem.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments