TOPlist

NVIDIA GoForce 5500 – grafika na pochodu

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

gfCelosvětově známá společnost NVIDIA uvedla na trh nový grafický čip pro mobilní zařízení jménem GoForce 5500. Lepší by asi bylo říct spíše multimediální čip, protože kromě zpracování grafiky zvládá i mnohé další.

GoForce 5500 by měl díky svému vysokému výkonu dle NVIDIE nabídnout stejný grafický požitek ze hry Quake 3 jako původní PlayStation, a to dokonce i při rozlišení 1024×768. Tak vysoké rozlišení samozřejmě zatím mobilní zařízení nejsou schopné využít, v reálu se tedy spíše setkáme s lepšími grafickými efekty, ovšem i tak se jedná o velmi slušný výkon. Dále GoForce 5500 umožní bezproblémovou práci s obrázky o rozlišení až 10mpx, s čímž rovněž souvisí bezchybné podání barev – zde budou spíše limitujícím faktorem samotné LCD displeje přístrojů.

V oblasti videa zvládne GoForce v reálném čase zpracovávat formáty H.264, WMV9 a MPEG4, dokonce až do nativního rozlišení DVD. K tomu si ještě přidejte bezproblémové zpracování zvuku MP3 a AAC včetně AAC+ až do vysokého bitrate 320 kbits/sec. To vše doplněno (snad) účinnými úspornými programy, by mělo nabídnout v blízké budoucnosti skutečně multimediální mobilní zařízení. Jak tomu ale bude ve skutečnosti si musíme počkat minimálně ke konci letošního roku.

Zdroj: DailyTech

Autor článku Aleš Lalík
Aleš Lalík

Kapitoly článku