Domů » Bleskovky » Nubia Z17S a Z17 miniS: bezrámečková elegance, výkon a čtyři fotoaparáty

Nubia Z17S a Z17 miniS: bezrámečková elegance, výkon a čtyři fotoaparáty

Společnost ZTE představila nové smartphony své podznačky Nubia – modely Z17s a Z17 miniS. I když může přidání písmene S do názvu napovídat, že se jedná pouze o evoluci, minimálně větší model vás přesvědčí o opaku.

Nubia Z17S

Dostal totiž zbrusu nový 5,73palcový displej s FullHD+ rozlišením a poměrem stran 18:9. Rozměry samotného telefonu přitom oproti Z17 nijak výrazně nenarostly, a to především díky tenčím rámečkům a přesunutím ikonického kruhového tlačítka s červeným ohraničením přímo do prostředí systému. Tam mu dělají přítomnost i softwarová tlačítka pro návrat zpět a multitasking, takže si už si pro tyto operace nebudete muset pamatovat gesta a délky stisků.

Nad displejem najdeme duální selfie kamerku, kterou tvoří kombinace snímačů s rozlišením 5 megapixelů. Duální je i fotoaparát zasazený do skleněných zad obehnaným kovovým rámečkem. Fotoaparát je tvořen kombinací 12 a 23Mpx snímačů, pod ním se pak ještě nachází kruhová čtečka otisků prstů.

Nubii Z17S pohání stejně jako jejího předchůdce čipset Qualcomm Snapdragon 835, a to buď s 6 nebo 8 GB RAM. K slabší verzí se váže úložiště s kapacitou 64 GB, verze s 8 GB se pojí se 128GB pamětí. V útrobách telefonu ještě najdeme akumulátor s kapacitou 3 100 mAh, který je možné díky 26W nabíječce dobít z 0 na 50 procent za pouhých 25 minut. Operačním systémem je Android ve verzi 7.1 Nougat.

Nubia Z17S půjde do prodeje na čínském trhu za cenu 2 999 CNY (asi 10 tisíc bez DPH) za slabší model, a 3 999 CNY (asi 13 300 korun bez DPH) za vybavenější verzi. Telefon bude v nabídce v černé a modré barvě.

Nubia Z17 miniS

Na menší z nových Nubií bohužel širokoúhlý displej s tenkými rámečky nezbyl, a tak tu máme standardní panel s úhlopříčkou 5,2″ a Full HD rozlišením. Do širší bradičky se vešlo ikonické kruhové tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů, takže ovládací prvky nebudou ubírat prostor na displeji. Nad displejem najdeme duální fotoaparát s rozlišením 16 + 5 Mpx, hlavní fotoaparát na zadní straně je pak tvořen dvěma 13Mpx snímači.

Nubii Z17 miniS pohání čipset Qualcomm Snapdragon 653 za pomoci 6 GB RAM. Pro ukládání dat slouží úložiště s kapacitou 64 GB. Telefon disponuje akumulátorem s kapacitou 3 200 mAh, což je o 10 procent více než měl jeho předchůdce; nabíjení probíhá skrze USB-C konektor. Systémem je i v tomto případě Android 7.1 Nougat.

Nubia Z17 miniS se začne tento měsíc prodávat v Číně za cenu 1 999 CNY (asi 6 700 korun bez DPH), nabízena bude v černé a modré barvě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments