Nubia Red Magic: přichází další herní bestie

Výrobci chytrých telefonů objevují novou kategorii – herní smartphony. Po Razer Phone a Black Shark od Xiaomi přichází se svým herním želízkem společnost Nubia. Její telefon se jmenuje Red Magic, a jak název napovídá, nevsází oproti svým konkurentům na zelenou, ale na červenou barvu. Co dále dělá tento telefon herním?

LED pásek a speciální chlazení

Například vnitřní návrh chlazení, teplo z čipsetu je rozváděno několika grafitovými vrstvami a čtyřmi vzduchovými výduchy, takže by při hraní nemělo docházet k častému přehřívání telefonu. Některé hráče by také mohly potěšit konfigurovaný LED pásek na zádech, byť je zde pouze pro efekt. Kromě něj se na zádech nachází šestiúhelníková čtečka otisků prstů.

Výkon loňských vlajkových lodí

Bohužel na pozici čipsetu byl osazen loňský Snapdragon 835, takže v hrubém výkonu budou Red Magic porážet všechny letošní vlajkové „neherní“ smartphony. Čipsetu sekunduje 6 nebo 8 GB RAM, pro ukládání her a dalšího obsahu slouží 64 nebo 128GB paměť.

Operačním systémem je Android 8.1, se kterým se uživatelé budou setkávat na 6″ displeji s FullHD+ rozlišení, kryje jej sklo NEG Dinorex T2X-1. Ke zkompletování audiovizuálního zážitku poslouží reproduktor s podporou DTS, bohužel se na těle nachází pouze jeden. Výdrž telefonu zajišťuje akumulátor s kapacitou 3 800 mAh dobíjený konektorem USB-C.

Na pozici fotoaparátu Nubia osadila 24Mpx snímač schovaný za objektivem se světelností f/1.7, pro tvorbu selfies je připravena 8Mpx kamerka s clonou f/2.0.

Cena a dostupnost

Nubia Red Magic bude prodávána v Číně od 25. dubna za 2 499 CNY, globální prodej se bude odehrávat o den později na IndieGogo za cenu startující na 399 USD (asi 8 200 korun bez DPH). Telefon bude nabízen v červené nebo černé barvě.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku