Domů » Bleskovky » NTT DoCoMo uvedlo na trh tablet s Androidem 4.0 a hmotností 249 gramů

NTT DoCoMo uvedlo na trh tablet s Androidem 4.0 a hmotností 249 gramů

Japonský operátor NTT DoCoMo včera uvedl na trh sedmipalcový tablet NEC Medias Tab UL N08-D s operačním systémem Android 4.0. Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud by se ovšem nejednalo o nejlehčí zařízení tohoto druhu na světě. NEC Medias Tab UL totiž váží jenom 249 gramů, což je v porovnání se 400 gramy nového Kindle Fire HD nebo 345 gramy Nexusu 7 opravdu zajímavé číslo.

Z výbavy lze jmenovat dvoujádrový procesor s taktem 1,5 GHz, sedmipalcový displej s rozlišením 1280 x 800, zadní 8Mpx fotoaparát a přední 2Mpx kamerku pro videohovory. Tělo tabletu obsahující ještě akumulátor s kapacitou 3100 mAh má kromě nízké hmotnosti také slušnou tloušťku – 7,9 milimetrů.

Zařízení nabídne také zajímavé softwarové vychytávky. Za zmínku stojí prohlížeč, který umí zobrazit dvě webové stránky vedle sebe nebo vibrační odezva reagující na stisk vybraných prvků na displeji. Na závěr si nezbývá než postesknout, že se s ním v Evropě oficiální cestou nikdy nesetkáme.

Zdroj: AndroidCentral

Miroslav Havlíček

4 komentářů

  1. japonsko ???

    to je desiatky rokov pred EU

  2. Pekne to je skoro ako Kindle(e-ink)

  3. T.Z. (neregistrovaný)

    Můžu potvrdit pracuji v Japonské společnosti a spoustu japonských kolegů už sem zpovídal a ukazovali mi svoje zařízení byl sem trochu v šoku. V době kdy tady byl např Hi-end foťák s 5 megapixely on měl foťák s 13 a říkal jako že to už je starší mobil. A to samé s fotoaparáty nebo digitalními kamerami. Záměrně nejsou uvolňovány informace pokroku v těchto zemích v rámci konglomerátů aby se technologie uvolňovali pozvolna a společnosti pak na tom těžily.

  4. Klidek,aj sem to dorazi. Uz sa ten casovy odstup aj tak znizuje. Predtym par rokov naskok,teraz uz len cca rok.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).