Sledujte nás na YouTube

NPD: V roce 2013 smartphony definitivně překonají klasické telefony

Minulý měsíc IDC informovalo, že chytré telefony v prvním kvartálu poprvé překonaly prodeje klasických mobilních telefonů. Podle NDP bude tento trend pokračovat i během celého letošního roku. Říkají, že tento rok bude prvním, kdy se dostanou smartphony na první místo celkově.

 

Pro nikoho, kdo sleduje toto průmyslové odvětví, by to nemělo být překvapením. Na našem trhu možná nevidíme tento trend na první pohled, ale například ve Spojených Státech nelze přehlednou všudypřítomné iPhony. Naopak na druhém konci světa, kdo navštívil nějakou zemi v Asii, viděl u všech v rukou telefony s Androidem, někdy o velikosti tabletu, které užívají běžně k telefonování. Proč by ne, když za 50 dolarů (1000 korun), můžete mít zařízení, které nabízí všechny potřebné funkce. Vím, že byste si takový telefon nikdy nekoupili, ale pro lidi, kteří volí mezi klasickým mobilním telefonem a levným Androidem, je to jasná volba.

David Podzimek

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *