Domů » Bleskovky » Nový web Microsoftu srovnává jeho tablety s iPadem

Nový web Microsoftu srovnává jeho tablety s iPadem

Microsoft začíná být v reklamě čím dál tím více útočný na své konkurenty. Po sérii reklam pod označením „scroogled“, které byly namířené na různé problematické části byznysu reklamního giganta, se rozhodl vyrazit do souboje s tabletem Apple iPad. Microsoft má velké plány na trhu s tablety, proto je logické, že bude prezentovat své výhody oproti nejpopulárnějšímu zařízení. Vytvořil web, kde srovnává iPad s několika tablety s operačními systémy Windows RT a Windows 8.

 

Většina parametrů je relevantních a férových, včetně životnosti baterie, váhy, rozměrů displeje; problém však nastává u aplikací. Microsoft poukazuje na Office a iPadu přisuzuje pouze OneNote. Zapomíná tak na širokou škálu alternativ, které mohou řadě uživatelů pro tvorbu textu, tabulek a prezentací bohatě dostačovat. Posledních pár dnů užívám aktivně zařízení s Windows RT v každodenním provozu a mít plnohodnotný kancelářský balík je skvělé, ale určitě se necítím při užívání takového stroje více produktivní, než tomu bylo s iPadem. Naopak, velký nedostatek aplikací a jejich nízká kvalita činí některé činnosti složité a zdlouhavé. Zároveň intuitivnost ovládání a některé omezení činní práci obtížnou.

David Podzimek

16 komentářů

 1. Kdyby to mělo být zcela korektní, nebudu psát, že iPad umí tisk z airplay only, není to pravda, tisknu doma z tiskárny dell přes speciální aplikaci jak z iPhone tak z iPadu. Ano, není to „nativní“, ale funguje to zcela stejně jednoduše. Co se týče místa v cloudu, to už mi přijde jako vtip hádat se mezi „nic“ a „o něco více než nic“

 2. Tomas Kolnik (neregistrovaný)

  iPad je proste na dve veci. Hry a Web. Na vsechno ostatni uz clovek potrebuje neco ingeligentnejsiho. koupil jsem si iPad s tim, ze bude mozne na nem pracovat (dokumenty, prezentace, komprimovane soubory…) zustal jsem u praci s webem a nouzove psani posty.

  • Johny (neregistrovaný)

   S iPadem se dá dělat mnohem více a pokud byste pracoval v jiném oboru než v takovém, kde potřebujete nutně tabulkový nebo textový procesor, jistě byste spíš uvítal iPad než kterýkoliv z ostatních produktů na trhu. Bohužel iPad a Office nejdou moc k sobě a tak většině lidí doporučim raději android pro práci, to je prostě fakt. Rozhodně ale nikomu nemůžu doporučit WP, protože to je jak kdyby za mnou někdo přišel, že chce půjčit bagr a já mu dal do ruky krumpáč s tim, že je skvělý. A tenhle obzvláště na kořeny! :D

  • B17S (neregistrovaný)

   Velice trefné přirovnaní. Jenom bych doplnil když půjčíš bagr málo technicky vyspělému jedinci. Tak se ani bagrem plynule nerozjede a bude nadávat že se ten bagr zasekává. A že krumpáčem udělá více práce než se složitým cukajícím bagrem. A podstatě má pravdu :-)

  • Tomas Kolnik: To není vina iPadu, ale tabletu. Je určen pro jiné užití, nenahrazuje NB nebo desktop, tedy zařízení vhodná i pro produktivitu.

 3. Mirek (neregistrovaný)

  Srovnání je samozřejmě tendenční a má sloužit k přesvědčení koupit si konkurenční produkt a srovnává tablety tak, jak jsou prodávány. Osobně nevidím ani v jednom zařízení důvod k radosti, pokud nejsem konzument her a reklam. S ohledem na fakt, že Apple už nic nového asi nevymyslí a konkurence má těžkou hlavu s kopírováním Applu a patentovými spory, tak se i přes neuvěřitelné technologické možnosti současnosti prostě nerealizují.

  • Johny (neregistrovaný)

   Tim bych si nebyl tak jistej, že apple nic nevymslí, teď se třeba čeká na iOS7, což je dejme tomu částečně zajímavé vzhledem k tomu, že se očekává že vývojáře pustí hlouběji do systému.

   Druhá věc pak je přímý vstup Wacomu do hry. Otázkou zůstává, na čí stranu se připojí. A nezamítejme hned možnost, že by se přidal k Applu, protože těch důvodů proč právě on náznaků, které tomuto scénáři napovídají je v poslední době trochu víc ;-)

 4. Mně se líbilo srovnání nokie za 150 dolarů s galaxy S4 :D

 5. honza (neregistrovaný)

  Printing – k hovnu

  Free cloud storage – na hovno máme dost cloudových služeb jiných

  Comes with Microsoft Office – na picu

  Multiple accounts – totálná kravina

  Seeing two apps at once – sračka ani nevím co to je

  MICROSOFT = HOVNA

  toť moje hodnocení k tomu srovnání

  nekupujte věci od toho plešouna co leští pleš

  • You made my day! :D

  • Ján T. (neregistrovaný)

   Honza, nemám žiaden tablet, ale mám možnosť s danými tabletmi pracovať, uznávam kvality ako iPadu, tak aj tabletov s OS W8, rovnako ako aj nevýhody oboch platforiem. Nejdem hovoriť o tom, ktorý table je lepší, ktorý horší, keďže každému vyhovuje niečo iné.

   Čo však môžem s istotou povedať je to, že tvoj komentár je absolútne dedinský a veľmi jednoznačne si ním ukázal úroveň tvojej inteligencie. (Nechcem nikoho urážať, ale na toto mi nedalo nereagovať.)

   Ako môžeš niečo hodnotiť, keď si to videl tak maximálne na obrázku niekde na internete? Veď z toho, čo píšeš je evidentné, že ani nevieš o aké funkcie ide a hneď hovoríš, že sú to hovadiny. Keby si si aspoň ten tablet vyskúšal a následne povedal, že tá funkcia je z tvojho pohľadu zbytočná, nepovedal by som nič. Prečo vnucuješ svoje emócie? Máš z Microsoftu komplexy?

   Prirovnávaš Microsoft k hovnu, ale sám by si takú firmu nezaložil ani čo by si sa ako snažil. Čin je viac ako slovo. Microsoft je softvérový gigant, to asi uzná každý, ktorý má spústu softvéru a každý sa dá ohodnotiť osobitne, určite však nemôžeš odsúdiť celý Microsoft. Napr. uznávam, že Win 7, ktorý aktuálne používam je stabilný a že nemám s ním nejaké výraznejšie problémy, taktiež uznávam, že Windows Vista bol veľký prešlap. Uvedomujem si, že outlook má nezmyselné bugy, ktoré sťažujú život administrátorovi ale viac ako reportnutie urobiť nemôžem.

   Rovnako Apple, uznávam, že iPhone 4 bol revolučný telefón, designom, displejom, rýchlosťou, unikátnosťou OS a pod. od tej doby však žiaden ďalší iPhone nepriniesol výraznejšiu inováciu. 4S je už aj podľa označenia vylepšená „stvorka“. Taktiež som používateľom MacBooku Pro a podľa môjho názoru bol najlepším OS práve Snow Leopard, Mountain Lion sa naň ešte nedotiahol, čo sa týka stability a použiteľnosti. (Je to paradox, ale novší OS je menej použiteľný, ako starý). Lion bol veľký krok späť.

   Čo sa týka mojej „orientácie“ nie som ani jablčkár, ani androidista a dokonca ani windowsista. Používam od každej firmy produkty, ktoré mi niečo dokážu dať.

   Hlavne život ma naučil, že nemôžem odsúdiť nejakú vec podľa emócie, ktorá mi zrazu preletí hlavou. Dúfam, že môj príspevok zoberieš ako konštruktívnu kritiku, nechcel som na nikoho útočiť, len som ti chcel priniesť iný pohľad na veci. Ak si ho zoberieš, budem rád, ak nie, ja to nejako prežijem :)

  • HONZA : Ty jsi nám to nandal,napsal jsi vlastně samá „hovna“ spíše ty.

  • honza: Napsáno poměrně expresivně, ale vesměs se dá se vším souhlasit:-)

   btw: „Seeing two apps at once“ značí schopnost WRT 8.0 zobrazit aplikace v NWI (New Windows Interface aka „Metro“, uf Microsofte, Microsofte…) dvě aplikaci vedle sebe (zhruba poměr 1:4) v landscape režimu. Dost na…“jak píšeš“, v 8.1 bude možné ty poměry měnit, ale i tak poměrně na nic, lidi na tabletu prostě provozují aplikace v celoobrazovém režimu, na to je tablet prostě vhodnější.

  • Uni: Nesouhlasím. Ten malý panel je super například na chat a jinou komunikaci. Je to dobrá věc a často to používám.

  • mceza: Ano, Instant Messeging je tak jediné, co mě napadlo. Nicméně, i tak by se mi nechtělo tímto zabrat kus displeje, rozhodně je více vyhovující notifikace a přepínání aplikací (gestem).

 6. Azrael (neregistrovaný)

  Nebudu tu chválit jednu značku a řeknu to jinak mě se moc líbí a preferuji proto danou značku jen protože má system uzavřeny a nikdo se v něm nemuže hrabat(ja vím vše jde kdyz se chce ale víme všichni co myslím) a proto jsem prodal Androidy důvod napíšu ať nejsem jen kecal jsou ve zkratce dva: za prve pokud někdo vymyslí dělenou paměť přístroje mě by si ohlídat aby aplikace neměli mít možnost odmítnutí presunu na paměť vyšší Sd karty a druhy: pokud mám samsung dva stejne telefony a pořídil sem si aplikaci nejednou se to stalo že ta či ona nešla bud na jednom nebo na druhem přístroji to prostě já osobně nepřekousnu.a Win už nemám taky žádný problém je v množství chyb a věčné kontroly proti spamu virům apod ročně platit tisícovku a slabší a další náklady na ochranu mě taky uz nebaví a proto jsem u Apple,ne kvůli Apple jen a jen kvůli tomu dobrému systému.

  Tohle si každý musí sám vyzkoušet a zdůvodnit a rozhodně nebudu psát že je něco úžasné a něco sračka a je mi vázňe líto že nejsem vlastník te miliardové sračky jmenem Microsoft ach jo zase musím do práce:-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).