Sledujte nás na YouTube

Nový Skydrive: lepší správa souborů a upload pomocí HTML5

Jednou z velkých výhod platformy Windows Phone je její úzké napojení na online datové úložiště Skydrive, se kterým dokáže synchronizovat poznámky, upravovat cloudové Office dokumenty nebo z něj zobrazit fotografie přímo v hubu Obrázky bez nutnosti jejich předchozího stažení. Na pohodlné provádění některých složitějších úkonů je ale displej mobilního telefonu přeci jen příliš malý a zdaleka ne všichni uživatelé Skydrive také vlastní smartphony s tímto operačním systémem. Microsoft proto včera na svém blogu Inside Windows Live představil změny, jichž se dočkalo webové rozhraní Skydrive.

To již dříve využívalo HTML5 k rychlejšímu načítání složek s větším počtem obsažených fotografií nebo k zobrazování animací při prohlížení jednotlivých obrázků. Vývojáři teď ale zašli ještě o kousek dál a využili tuto technologii také k pohodlnějšímu nahrávání souborů na server. Stačí pomocí myši přetáhnout požadované soubory z PC přímo do prohlížeče, v pravém dolním rohu se zobrazí průběh uploadu a to je vše. Navíc už nemusíte čekat na jeho dokončení, jak tomu bylo dříve, ale můžete dál procházet Skydrive bez obav z jeho přerušení. Bohužel stále nejde nahrávat celé složky najednou.

 -

Další novinkou je upravený správce souborů, který nyní umožňuje snazší správu nahraných položek vč. hromadného kopírování, přesouvání a mazání. Microsoft také rozšířil seznam podporovaných typů souborů o PDF a RAW. Diky využití kodeků z Microsoft Camera Codec Pack teď dokáže Skydrive zobrazit surové obrázky z celé řady podporovaných fotoaparátů od většiny předních výrobců, jako jsou Canon, Nikon, Sony nebo Olympus. Změn se dočkal i samotný prohlížeč fotografií.

-

Úpravou prošel také balík Office Web Apps, který nyní umožňuje snadnější sdílení souborů. Nastavit práva nebo přizvat nové uživatele tak již lze přímo z otevřeného dokumentu bez nutnosti přepínat se do adresářové struktury.

Microsoft si od Skydrive hodně slibuje, s jeho použitím budeme moci např. synchronizovat svůj účet ve Windows 8 mezi několika PC, je tedy pochopitelné, že se snaží jeho používání uživatelům co nejvíce zpříjemnit. S příchodem plánovaného Skydrive API bychom se také měli dočkat jeho podpory od aplikací třetích stran. Máme se tedy rozhodně nač těšit.

Zdroj: Inside Windows Live

Miroslav Havlíček

2 komentáře

  1. Jirka (neregistrovaný)

    Kdy bude nějaké info o tom kinect pískovišti? :-)

    • Maxx (neregistrovaný)

      Pokud netrpíš úplnou slepotou, tak článek o Kinect pískovišti už dávno vyšel, četl jsem ho včera a dokonce ho mají zvýrazněný na titulce nahoře…

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *