Domů » Bleskovky » Nový Nexus 7 nabídne FullHD displej, čtyřjádro a Android 4.3

Nový Nexus 7 nabídne FullHD displej, čtyřjádro a Android 4.3

Od uvedení Nexusu 7 již uběhl více než rok a to se samozřejmě projevuje i na použitém hardwaru, který nezadržitelně zastarává. Mnoho uživatelů tedy netrpělivě vyhlíží jeho nástupce, který by se měl podle posledních spekulací objevit v nejbližší době. Mezi tyto fanoušky patří i Tim P, který neváhal a na nástupce referenčního tabletu Googlu se přímo dotázal skrze online podporu výrobce Asus. Zde se mu dostalo nečekaně podrobných informací a pokud se tedy nejednalo o nejapný žert, máme se skutečně na co těšit.

   

Podle nejmenovaného zaměstnance se hnacím motorem stane čtyřjádrový procesor Snapdragon 600 (APQ8064), který doplní rovné 2 GB operační paměti. Interní úložiště bude schopné pojmout maximálně 32 GB dat bez předpokládané možnosti dalšího rozšíření. Další výbava má údajně zahrnovat pětimegapixelový fotoaparát, čelní 1,2Mpx kamerku pro videokomunikaci, Android 4.3, WiFi, Bluetooth 4.0, NFC a podporu pro fungování v sítích LTE/WCDMA/GSM. Budoucí zájemci mohou opět počítat s úhlopříčkou displeje sedm palců a rozlišením 1200 x 1920 pixelů. Pokud se výše uvedené parametry skutečně zakládají na pravdivých informacích, můžeme počítat se skvěle vybaveným tabletem za rozumnou cenu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

 1. Asi vám blbne redakční systém, upozornil jsem na vadné označení rozlišení a příspěvek zmizel.

  • Možná bylo to upozornění shledáno příliš hnidopišským :-)

  • Neumím určit, na kolik je 230400 pixelů rozdíl v displeji hnidopišské:-)

  • UNI: :-) Já ten původní příspěvek nečetl. Ale jsem přesvědčen, že i když často nesouhlasím, tak od tebe se v něm, věřím, neobjevilo nic vulgárního. Čili to je přesně to s čím nesouhlasím a psal jsem o tom vedle.

   Až z těch pixelů jsem si teď odvodil, že šlo o rozdíl 16:9 a 16:10. Ale je pravda, že označení fullHD se myslím vžilo i pro srovnatelně jemné displeje v poměru 16:10, i když to původně není pochopitelně správně.

  • Richard Streit

   Dobrý den,

   Nejprve bych se chtěl omluvit za pozdní reakci.

   Co se týče rozlišení, tak hodnota 1200 je uvedena jako první z toho důvodu, že u Nexusu 7 se počítá s jeho primárním ovládáním v „portrait režimu“, stejně jako v případě smartphonů.

   Ano, máte pravdu, že za FullHD rozlišení je bráno 1080 x 1920 pixelů, nicméně v případě Nexusu je třeba počítat s ovládací lištou, která si z panelu část pixelů „ukousne“.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).