Domů » Bleskovky » Nový čip NVidia Kai: Spousta hudby za málo peněz

Nový čip NVidia Kai: Spousta hudby za málo peněz

Až donedávna si výrobci chytrých zařízení získávali zájemce čím dál výkonnějším hardwarem, především rychle stoupajícím výkonem procesorů. S nadstandardní výbavou se bohužel ale obvykle váže i nadstandardní cena, takto vybavené výrobky si tedy zdaleka ne každý mohl dovolit. Až Amazon se svým tabletem Kindle Fire dokázal, že tablet použitelný pro průměrného konzumenta médií nemusí nutně převyšovat příčku desíti tisíc Kč; Kindle Fire se dostal na trh s velice lákavou visačkou 199 USD (v přepočtu zhruba 4 tisíce Kč) a sklidil nemalou slávu. A právě po šlépějích Amazonu se hodlá vydat NVIDIA, která oznámila vývoj levných čtyřjádrových procesorů pro tablety se systémem Android 4.0.

 

Mluvčí společnosti se k plánu vyjádřil následovně: „Naší strategií je jednoduše umožnit vývoj tabletů se čtyřjádrovým procesorem a systémem Android Ice Cream Sandwich, který by je přinesl na trh s cenou 199 USD. A způsobu, kterým toho chceme dosáhnout, říkáme Kai. Chceme vyvinout tablet, který bude mít šťávu jako Tegra 3 s mnohem menšími výdaji. Ty by se měly ušetřit použitím inovativních postupů, kterými se minimalizuje energie spotřebovaná displejem, a zároveň nasazením levnějších hardwarových komponent do nitra tabletu“.

Doufejme tedy, že se ekonomické škrty neprojeví příliš na kvalitě chystaného zařízení a že si již brzy každý bude moci pořídit výkonný tablet „za hubičku“.

 

Zdroj: Phandroid

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

4 komentářů

 1. Paradise (neregistrovaný)

  Já prostě nevěřím tomu, že nízká cena Tegry zlevní tablety… Nakonec nedopadlo ani to MeMO.

 2. laribar (neregistrovaný)

  Ve finále se na tom stejně napakujou výrobci, stejně jako v případě desktop grafiky GTX670.

 3. jirka (neregistrovaný)

  Hmm…. Nákupka bude 3k ale cena pro koncového českého zákazníka 8… Jako bych to viděl.

 4. Predseda3D (neregistrovaný)

  Ohledně ceny bych nebyl tak skeptický, protože to přesně zapadá do zpráv o Google tabletu. Má ho vyrábět ASUS, má tam být Tegra a má být cenovou konkurencí pro Amazon.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).