Nový čip NVidia Kai: Spousta hudby za málo peněz

Až donedávna si výrobci chytrých zařízení získávali zájemce čím dál výkonnějším hardwarem, především rychle stoupajícím výkonem procesorů. S nadstandardní výbavou se bohužel ale obvykle váže i nadstandardní cena, takto vybavené výrobky si tedy zdaleka ne každý mohl dovolit. Až Amazon se svým tabletem Kindle Fire dokázal, že tablet použitelný pro průměrného konzumenta médií nemusí nutně převyšovat příčku desíti tisíc Kč; Kindle Fire se dostal na trh s velice lákavou visačkou 199 USD (v přepočtu zhruba 4 tisíce Kč) a sklidil nemalou slávu. A právě po šlépějích Amazonu se hodlá vydat NVIDIA, která oznámila vývoj levných čtyřjádrových procesorů pro tablety se systémem Android 4.0.

 

Mluvčí společnosti se k plánu vyjádřil následovně: „Naší strategií je jednoduše umožnit vývoj tabletů se čtyřjádrovým procesorem a systémem Android Ice Cream Sandwich, který by je přinesl na trh s cenou 199 USD. A způsobu, kterým toho chceme dosáhnout, říkáme Kai. Chceme vyvinout tablet, který bude mít šťávu jako Tegra 3 s mnohem menšími výdaji. Ty by se měly ušetřit použitím inovativních postupů, kterými se minimalizuje energie spotřebovaná displejem, a zároveň nasazením levnějších hardwarových komponent do nitra tabletu“.

Doufejme tedy, že se ekonomické škrty neprojeví příliš na kvalitě chystaného zařízení a že si již brzy každý bude moci pořídit výkonný tablet „za hubičku“.

 

Zdroj: Phandroid

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku