Domů » Články » Novinky o komunikátoru HTC Hermes

Novinky o komunikátoru HTC Hermes

1sHTC Hermes je nástupce loni uvedeného HTC Wizard alias MDA Vario či Qtek 9100. První zmínky jsme vám přinesli loňský říjen. Ovšem v té době se jednalo o nejistou specifikaci, která nebyla, jak vidno, rozhodně konečná. Server PocketPCItalia dnes zveřejnil krom několika nových fotografií také přesnější specifikaci Hermese.

Původně se objevily informace, že Hermes bude obsahovat klasický Intel PXA procesor na 416 MHz. PPCItalia toto tvrzení vyvrátila a podle nové specifikace se dočkáme procesoru Samsung S3C2442 na 300 MHz. Je zde sice jistý pokrok oproti Wizardu (TI OMAP 850, 195 MHz), ale většina uživatelů upřímně řečeno čekala „něco víc“. Nově byla také oznámena velikost paměti, činící 128 MB ROM a 64 MB RAM. Zbytek přístroje se již nezměnil: Bluetooth 2.0, Wi-Fi b/g, fotoaparát s 2,1mpix a microSD karty. LCD displej s úhlopříčkou 2,8’‘ zobrazí 65 536 barev při rozlišení 240 x 320 px. Dlouhou výdrž by měl zajistit akumulátor o kapacitě 1350 mAh. Systém bude (jak jinak) Windows Mobile 5, tentokrát už ve verzi AKU 2.0.

Zkratka AKU znamená Application Kit Update a jedná se o obdobu Service Packu pro Windows XP.

S Hermesem se dovoláte jak v klasických GSM sítích po celém světě (podpora všech 4 pásem), tak v UMTS sítích. S 3G sítěmi souvisí integrovaná VGA kamera nad displejem, sloužící pro videohovory. Design se zatím nezměnil, a dá se předpokládat, že se už ani nezmění. Komunikátor Hermes uvedou opět určitě všichni dosavadní obchodní partneři HTC, případní zájemci by si tedy měli zapamatovat názvy jako Qtek 9600 nebo i-mate JASJAM.

Technická specifikace:
Procesor:
 300 MHz Samsung S3C2442
Paměť: 128 MB ROM, 64 MB RAM
Displej: 320×240 QVGA, 65k barev
Rozšiřitelnost: microSD slot
Síť: UMTS, GSM Quadband (850/900/1800/1900 MHz)
Data: EDGE, GPRS, HSDPA, Bluetooth 2.0, Wi-Fi 802.11 b/g
Fotoaparát: 2,1 MPx s bleskem
Speciality: QWERTY klávesnice, přední VGA kamera
Rozměry: zatím nezjištěny
Předpokládané uvedení: léto 2006

1

2

Další fotografie naleznete na PocketPCItalia.

Zdroj: Pocket PC Thoughts

Aleš Lalík

4 komentářů

  1. Tak na něj přesně čekám, akorat ten procesor – já se těšil na větší výkon…

  2. Mooc pěkný. Ta klávesnice se mi takhle zdá ještě lepší než na wizardovi. Škoda, že na to nikdy nebudu mít. A kdybych na to náhodou ty peníze měl, tak si asi koupím něco jinýho)

  3. O podpoře 3G a kamerce nad displejem se píše i v tom článku

  4. Ale Hermes obsahuje i GSMko…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).