Domů » Bleskovky » Novinky v Androidu 8.1 nabídnou úsporu pro paměť i pro baterii

Novinky v Androidu 8.1 nabídnou úsporu pro paměť i pro baterii

Požírání energie nenasytnými aplikacemi byl vždy jeden z velkých problémů operačního systému Android. Konkrétně pak funkce, která udržuje zařízení vzhůru, aby mohla získávat neustále informace. S několika takovýmito aplikacemi výdrž baterie rapidně klesá. Nová funkce v Androidu 8.1 naznačuje, že s tímto problémem chce zatočit samotný Google.

I když si je Google tohoto problému vědom, neudělá nic za vás. Nová funkce pouze zvýrazní „žravé“ aplikace v nastavení baterie a dá vám na výběr, jak problém řešit. Je pak už na vás, zda aplikaci necháte běžet, ukončíte ji nebo rovnou odinstalujete. Bohužel není jisté, zda se funkce objeví také ve finální verzi Androidu 8.1.

Druhým problémem, se kterým se Google chce vypořádat, je velikost aplikací. U smartphonů s kapacitou paměti 64 GB a více to není takový problém, ale pokud má telefon kapacitu například 8 GB, tak už uživatel musí hodně přemýšlet, které aplikace si nainstaluje.

Společně se správcem úložiště, který Google nedávno vypustil, se chystá také systémové řešení. To vás upozorní na neaktivní aplikace, kterým odstraní prioritu při tvoření cache. Jako „neaktivní“ budou označeny jen ty aplikace, které nejsou delší dobu aktivně používány a ani ji nepoužívá nějaká jiná aplikace. Google se těmito připravovanými změnami chystá zaměřit na zefektivnění běžného provozu Androidu, což rozhodně není na škodu.

Android 8.1 Oreo: všechny novinky pod jednou střechou

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments