TOPlist

Nové snímky iPhone 15 Pro potvrzují jednu z klíčových novinek

Zadní strana iPhonu 14 Pro
  • Unikly nejčerstvější CAD snímky letošních iPhonů 15 Pro a 15 Pro Max
  • Haptických tlačítek se zřejmě nedočkáme, ale přesto k drobné změně ovládání dojde
  • Oficiálního představení bychom se s největší pravděpodobností měli dočkat v první polovině září

Apple v září představí novou generaci iPhonů s výkonnějšími čipsety, lepšími fotoaparáty a USB-C porty namísto Lightningu. Větší množství změn podstoupí vrcholné modely iPhone 15 Pro a 15 Pro Max (Ultra), u kterých Apple dokonce sáhne ke změně v ovládacích prvcích.

Donedávna se spekulovalo, že v Cupertinu učiní tři následující úpravy:

  • Mechanická tlačítka na levé straně vymění za dotykové plošky doplněné o vibrační motorky poskytující haptickou odezvu
  • Spojí dvě tlačítka pro změnu hlasitosti do jednoho podlouhlého
  • Vymění posuvný přepínač profilů za multifunkční tlačítko, na které půjde po vzoru Apple Watch Ultra namapovat více funkcí.

Podle nejnovějších zvěstí Apple nakonec projekt dotykových plošek zrušil a vrátil se k původním mechanickým tlačítkům, odstranění přepínače profilů je ale zřejmě stále na pořadu dne. Alespoň to vyplývá z čerstvých CAD renderů iPhonů 15 Pro a 15 Pro Max, které zveřejnil server 9to5mac.

Na obrázcích nových iPhonů je patrné nejen nahrazení mechanického přepínače, ale také více vystupující fotomodul. Spekuluje se, že u vrcholného iPhonu 15 Pro Max Apple nasadí periskopický teleobjektiv, který bude vyžadovat v těle telefonu více prostoru.

Letošní iPhony Pro mají rovněž dostat rekordně tenké rámečky okolo displeje, které budou navíc v rozích více zaoblené. U základních iPhonů Apple zřejmě použije současný design, pouze nahradí původní výřez modernějším dynamickým ostrůvkem.

Spekuluje se, že cena výroby letošních iPhonů naroste oproti minulé generaci o 14-20 procent, bude tedy zajímavé sledovat, zda Apple tento nárůst promítne do koncové ceny nových telefonů.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku