Sledujte nás na YouTube

Nové Nokie Lumia 710 a 800 přicházejí na trh s českým obsahem

Nové chytré telefony Nokia Lumia 800 a Nokia Lumia 710 přijdou 1. února na český trh s lokálním vyhledáváním v internetu, českými aplikacemi a s plnohodnotnou navigací zdarma. „Našim zákazníkům nabízíme více, než jen standardní Windows Phone telefon. Na lokalizaci pro český trh jsme si dali skutečně záležet. Využili jsme všech možností pro přizpůsobení českým uživatelům, které platforma Windows Phone nabízí.,“ říká Petr Kasa, ředitel Nokia ČR a SR.

- - -

Český uživatel především dostane možnost vybrat si mezi vyhledávačem Bing a lokálním vyhledávačem Seznam.cz, který bude v telefonu též dostupný. „Seznam.cz je česká firma se zaměřením na český trh. Jsme rádi, že jsme dostali příležitost nabídnout českým uživatelům naše hledání. Ve spolupráci s českým zastoupením společnosti Nokia jsme upravili jak domovskou stránku hledání, tak zobrazování výsledků specificky pro telefony Lumia, aby byl uživatelský zážitek co nejlepší,“ říká k tomu Ivan Mikula, produktový manažer mobilních služeb Seznam.cz. Pro telefony zakoupené nyní bude vyhledávací engine Seznam.cz k dispozici s dalším updatem softwaru pravděpodobně v polovině února. Přístroje, které přijdou do obchodů poté, již budou Seznam.cz obsahovat přímo z výroby. Lumia 710 dostane český vyhledávač koncem února.

 - - -

„Přibližně před rokem jsme s Nokií ohlásili partnerství. V průběhu roku jsme vylepšovali systém, a v září 2011 jsme přišli s aktualizací Windows Phone 7.5. Aktualizace přinesla přes 500 nových funkcí, včetně podpory češtiny a Bingu, který je přímo integrován ve Windows Phone a rozšiřuje vyhledávací možnosti v případě mezinárodních výrazů. Nokia během osmi měsíců dokázala uvést první zařízení s Windows Phone na evropský, a nyní i na český trh. Což považuji za obrovský úspěch.“, uvedl Roman Cabálek, generální ředitel společnosti Microsoft v České republice.

Dalším přínosem pro české uživatele je kanál s aplikacemi „Nokia Collection“. Aplikací pro Windows Phone je již přes 50 000 a v takovém množství není jednoduché se orientovat. Čeští experti na aplikace proto v kanálu doporučují ty nejlepší a nejzajímavější. A které aplikace například stojí za instalaci?

- - -

Fanoušky filmů potěší jak aplikace FDB (Filmová databáze), tak Program kin. Přijde-li na vás chuť poslouchat hudbu, stačí nainstalovat aplikaci Radio CZ, která z internetu přehrává česká rádia v plné kvalitě i pokud jste v zahraničí mimo dosah FM vln, SoundHound zase slouží k rozpoznání hudby. Smartphone by měl být též nekonečným zdrojem informací, které lze konzumovat v komfortní podobě. Aplikace Meteoservis a CHMI meteoradar informují o počasí, Hokejinfo je nepostradatelnou aplikací pro všechny fanoušky hokeje. Abyste nezapomněli popřát svým známým k svátku, nainstalujte aplikaci Svátky. Ta vás upozorní, kdo z vašich kontaktů dnes slaví jmeniny. Smartphony ale nejsou určeny jen pro jednoduchou práci. To dokazuje aplikace iDoklad, která umožňuje vytvářet faktury (včetně podpisu a razítka) přímo z telefonu. A fakturu můžete jedním dotykem odeslat svému klientovi. Počet českých aplikací se každým dnem rozrůstá, vývojáři denně publikují nové aplikace.

Nokia Lumia 800 a Nokia Lumia 710 budou v prodeji od 1. února 2012 za přibližnou maloobchodní cenu 12 490 Kč (Nokia Lumia 800) a 7 990 Kč (Nokia Lumia 710). Společnost Nokia se poprvé v historii rozhodla marketingově spolupracovat v první vlně prodeje s omezeným počtem partnerů, kteří mají připravenu maximálně kvalitní podporu prodeje. Kromě značkových obchodů Nokia v Praze (Palác Flora, OC Smíchov) a Brně (OC Olympia) najdete přístroje u všech tří mobilních operátorů (Telefónica Czech Republic, T-Mobile, Vodafone), ve všech obchodech Electro World a v internetovém obchodě Alza.cz. Podařilo se nám také zjistit, že v březnu se dočkáme představení nové barevné varianty Lumie 800 – těšit se můžete na elegantní bílou, o které se už v minulosti spekulovalo.

Michal Javůrek

27 komentářů

 1. amentma (neregistrovaný)

  hmm, kedze nokia ma spolocne zastupenie pre CR a SR, mohli ste napisat par viet aj o nasadeni v SR, ako to bude s operatormi atd. vdaka

  • Robert (neregistrovaný)

   Bohužel má SLovensko smůlu, s prodejem se zde oficíálně nepočítá…Proto ani není slovenská lokalizace.

 2. Robert Varga (neregistrovaný)

  Namisto stareho a “discontinued” Radio CZ prosim uvedte Radio.

 3. Alamaster (neregistrovaný)

  Takže vyhledávání přes Seznam? To je zajímavý bonus pro české uživatele. Je pravda, že bych spíš ocenil, kdyby MS nechal na uživateli, jaký vyhledávač zvolí, ale při momentální situaci bude asi Seznam lepší než Bing. Co myslíte?

  A bílou variantou určitě zavaří spoustě lidem, kteří čekali na modrou, a teď budou mít dilema jestli čekat na bílou :D

  PS: Já jdu stejně do modré ;)

 4. Robert (neregistrovaný)

  Zkuste někdo vysvětlit jak může eshop (Alza) zajistit maximálně kvalitní podporu prodeje?

  Například jak mi eshop předvcede přístroj a základní funkce? Jak mi přenese kontakty z mého starého? Jak mi vysvětlí takové nahrání mapových podkladů? To je podle mne kvalitní podpora prodeje.

  Tak schválně jestli mi někdo odpoví?

  • koblih (neregistrovaný)

   Alza má svůj showroom v pražských Holešovicích. Zde je dokonce dvakrát k vidění portfolio produktů Nokia, vše je k osahání a vyzkoušení. Je zde i nokia člověk, co se o vše postará, pokud ss tím nechcete hrát jako zákazník sám…i

  • Andreas (neregistrovaný)

   Přesně jak říká Koblih, zrovna Alza má na osahání si výrobku dnes lepší podmínky, než většina klasických kamenných prodejen. Jestli někdo tu možnost nevyužije a nechá si to jen rovnou poslat, tak je to jen jeho problém.

 5. Maddogg (neregistrovaný)

  Odpovím, pokud dokážete používat prohlížeč na svém pc a napsat sem tento příspěvek nebude pro Vás problém otevřít v telefonu marketplace a stáhnout si mapy. Základní funkce si můžete vyzkoušet na jakémkoli WP telefonu v jakémkoli obchodu. Přenesení kontaktů není uplně uživatelsky přívětivé, ale imho to vůbec není starost obchodu :)

 6. Robert (neregistrovaný)

  Já to zvládnu, ale podle mě ta podpora na jednom showroomu je málo..Na druhou stranu, nějaké extra rady nelze očekávat ani od většiny prodejců u operátorů:-)

  Maddogg: já osobně si myslím, že podpora prodeje je právě v plném servisu.

  Prostě o sebe strach nemám, spíše mi jde o zákazníky méně zdatné a těch je nemálo…Neřešme, asi máme každý jiný pohled na tyto věci.

 7. Lubean (neregistrovaný)

  To jsou ceny za takový šlupky! Baterky v obouch modelech na ho**o s ohledem na dnešní nároky, HW taky nic moc… No, měl jsem pravdu že Nokie skončí špatně :D :D

  • Alamaster (neregistrovaný)

   To zas promluvil informovaný inteligent, že?

  • Andreas (neregistrovaný)

   Můžete Lubeane prozradit seznam telefonů tohoto druhu, kde by nebyla mizerná baterie S OHLEDEM NA DNEŠNÍ NÁROKY, jak říkáte? Děkuji vřele, mě asi unikla nějaká utajená technologie, která už je, jak to podle vašeho příspěvku vypadá, hojně používána.

  • s.s.rock (neregistrovaný)

   Andreas: Ono asi ani tak nejde o novou technologii jako spis o kapacitu. 1450mAh u lumie 800 je jeste snesitelna honota i kdyz si dokazu pedstavit daleko vic u mobilu za 12 a pul litru ale 1300mAh u lumie 710 je dooooost dnes tragicky malo. :-(

  • s.s.rock (neregistrovaný)

   Andreas: Jeste jenom poznamenam ze muj 2 a pul roku stary HTC touch pro2 jeste s windows mobilem ma 1500mAh.

  • Andreas (neregistrovaný)

   s.s.rock (neregistrovaný): Já primárně reagoval na kategorický příspěvek, který argumentuje současnými potřebami uživatele. Z tohoto přísného hlediska to samozřejmě nesplňuje ani telefon co má o 200 mAh navíc. Ale jinak jistě souhlasím, že každé navýšení je žádoucí a 1500 mAh by mělo být minimum i u méně náročného a odladěného systému. Co se týká Lumie 710, tak zahraniční recenze se v tom, jak je zvykem, trochu rozcházejí, ale nepřečetl jsem nic, kde by udávaná výdrž nějak vybočila ze současného trendu. Rozhodující bude až užívání v běžném provozu. Nakonec si to bude uživatel muset zjistit stejně zase sám, nebo si počkat alespoň na ohlasy z praxe.

  • Lubean (neregistrovaný)

   Alamaster: Věř mi že vim o čem mluvim. Jasně, pro láčkovce kteří vlastně smartphone nepotřebují (tzn. stačí jim volat a psát SMS) je to až až ale pro mě jakožto neláčkovce je to fakt nedostačující. Ostatně jak píše Andreas – 1500mAh by mělo být minimum. A pokud jde o to že Nokia jde do kytek jasně mluví její výsledky za loňský rok (ještě horší než to bylo) takže stačí být – jak si sám řekl – informovaný ;-)

  • Alamaster (neregistrovaný)

   Lubean (neregistrovaný): Podle vašeho “neláčkovského”(ať už to znamená cokoliv) hodnocení mají baterku na ho**o téměř všechny dnešní smartphony. Takže to je trochu mimo mísu.

   A co se týče Nokie – ano šla nehorázně dolů oproti letem kdy dominovala trhu, ale právě poslední výsledky naznačují, že by se mohla zase chytit(velmi pomalu – jak už tu na SmartManii někdo psal – “Titanik taky hned neotočíš”).

  • Lubean (neregistrovaný)

   Alamaster: No jelikož ani nevíte (resp. neumíte si zjistit) co je láčkovec tak těžko můžete vědět kam směřuje většina ostatních značek s kapacitou baterií a HW vůbec ;-) (berte to s nadhledem, když jste to napsal tak jsem si prostě musel šťournout).

   Ano šla výrazně dolů ve srovnání s dobou kdy byla defacto jedničkou ale ty časy jsou už docela dávno minulé a dle výhledu se situace v nejbližší době měnit nebude jelikož už sňatkem s WP pod sebou začala řezat větev. Třeba se vzpamatuje, to se vyloučit nedá. Samozřejmě nikomu svůj názor násilně nenutím :-) každý si to může zjistit sám.

  • Alamaster (neregistrovaný)

   Lubean (neregistrovaný): OK, láčkovcům mír;)

  • Oslík (neregistrovaný)

   Výdrž obou Lumií je v praxi obvykle lepší, než výdrž většiny Androidů.

  • janko (neregistrovaný)

   rozdiel je brutalnych 10 percent. Smiesne, ako ty.

 8. Radek33 (neregistrovaný)

  Jenže Touch Pro 2 byl 17mm silný, sice s HW klávesnicí, ale i tak. Diamond 2 je 14mm silný.

  Je to vždy nějaký kompromis, mezi velikostí, cenou a vybavením. Neříkám, že bych nebyl radši kdybych nemusel telefon nabíjet každý den, ale zase nechci nosit v kapse cihlu.

  Co se týče výdrže, jde z 50% o vyladěnost systému a kvalitu signálu. Když mám puštěný všechny vychytávky, a celý den telefonuji v nějakém městě, nemám obavu, že mi mobil nevydrží alespoň jeden den, ale zkuste si telefonovat a mailovat po cestě vlakem Praha-Brno a zjistíte, že za ty tři hoďky máte baterku skoro prázdnou.

  Mám Trophy a do Lumie rozhodně půjdu, už kvůli možnosti nahradit Seznamem Bing a hlavně kvůli designu. Na nabíjení každý den jsem si zvykl, takže….

 9. mimonaut (neregistrovaný)

  s tím seznamem překvapili.. :)

 10. janac_marek (neregistrovaný)

  O tej Alze by som pomlčal.

  Nokia Lumia 800 je v Alze už vypredaná. Objednal som ju pred 2 týždňami ale včera, keď obdržali asi zásielky a presný počet kusov, tak zistili, že nevedia splniť všetky objednávky a tak mi poslali mail, že moju objednávku nevedia vybaviť a nevedia, kedy bude tovar na sklade :(

 11. Tomáš Slavíček (neregistrovaný)

  Moje video z téhle akce: [odkaz]

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *