Domů » Články » Nové informace o Windows Mobile 6.5 pro HTC Touch Diamond2 a Touch Pro2

Nové informace o Windows Mobile 6.5 pro HTC Touch Diamond2 a Touch Pro2

-Oficiální uvedení operačního systému Windows Mobile 6.5 se pomalu blíží a první komunikátory se na trhu objeví už 6. října. V souvislosti s uvedením nového systému se zařízení budou nově označovat jako Windows Phones, tedy „telefony s Windows“. Mezí výrobce, kteří pro vybraná zařízení aktualizaci nabídnou, bude patřit například Samsung, Toshiba, HTC a snad i Sony Ericsson. Vzhledem k velkému počtu prodaných modelů Diamond2 a Touch Pro2 mě zajímalo, jak to bude s upgradem právě u HTC, která má nejvíce prodaných Windows Mobile zařízení na trhu. Tento tchajwanský gigant už dříve potvrdil, že aktualizaci na Windows Mobile 6.5 právě pro modely Diamond2, Touch Pro2 a Snap nabídne.

Anglické WWE ROM s Windows Mobile 6.5 by pro tyto tři modely měly být na webu HTC uvolněny hned 6. října, v tento den se mimochodem do prodeje dostane nový Touch2. Při zjišťování informací o aktualizaci mi bylo potvrzeno, že pro zařízení oficiálně určená pro český trh bude zhruba v polovině října oficiálně uvolněna česká lokalizace, kterou připravuje společnost Sunnysoft. Češtinu si tedy zákazníci budou moci stáhnout stejným způsobem, jako třeba u Touche HD, Touche Pro nebo Diamondu, tedy ze stránek sunnysoft.cz/htc. Až doposud se nevědělo, jak to vlastně s lokalizací u nového systému bude, proto je myslím pozitivní zprávou, že se počeštění dočkáme. Je zajímavé, že ani s příchodem Windows Mobile 6.5 není u platformy Pocket PC (zařízení s WM a dotykovým displejem) lokalizace přímo integrována do ROM, ale opět bude řešena externě. Oproti tomu smartphone telefony (WM bez dotykového displeje) mají nativní lokalizaci dostupnou už od Windows Mobile 5. To je zajímavé, vždyť Pocket PC mají podstatně větší tržní podíl, než platforma smartphone.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

13 komentářů

 1. Hip, hip, hura, dockali sme sa!

 2. No super, tak sa teším. Dúfam, že keď sa hovorí o CZ lokalizácii, podobne to bude aj s SK lokalizáciou.

 3. Takze opravdu pro HD WM6.5 nebude…

 4. treba to pro hd pusti pozdeji ;) nezlobil bych se taky vubec, nebo alespon novy tf3d jako je u td2 ;)

 5. A proc si do HD nejakou ROM 6.5 s Manilou 2 ci vyssi uz do sveho tlf neflashnete??

 6. tady mate treba Energy ROM uz i s TF3D 2.5 [odkaz]

 7. Oficiální WM6.5 ROM pro HDčko asi opravdu nebude, je to škoda, protože je to velmi dobré zařízení. Ještě že máme Xda-developers.

 8. ja ho nemam zatim odemceny, mam ho chvili,menil jsem ho za td2,a v okoli neni nikdo kdo tomu rozumi a ja si zatim netroufam,vyresil jsem to na nejakou dobu spb shell3 ale casem k tomu asi stejne dojde byt bych radeji ofiko, nebo jirka udela treba brzo dalsi sraz a nekdo poradi ;)

 9. fajnsmekri si pockaju na toto ajtak.. ;)
  [odkaz]

 10. len ten d- pad zabudli :(

 11. Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak to bude z update WM 6.1 na 6.5 u mojeho MDA Compact V. Bude to stejne jako u HTC Touch Diamond 2?

 12. Salik666: Řešilo se to ve fóru, HTC bohužel stále spí a pro náš region stále nevydalo WM6.5 upgrade. Zatím je na jejich webu ke stažení aktualizace jen pro jiné regiony. A až bude venku ROM pro naše zařízení, pustí Sunnysoft ven také lokalizaci. Bohužel je potřeba čekat.

 13. We have been informed that there is a delay in the release of the Eastern European handsets. The Rom update for all Eastern handsets will be available on 11/10/2009. This would be why your getting the „Sorry, this
  software download is not suitable for your device.“ when attempting to download the file. The delay in the software is as we are adding the language packs to the handsets.

  If these steps have not helped, please let me know by responding using the link provided and I will be happy to check again for you.
  Best regards,
  Gary Santana
  Europe customer support team
  HTC Corp. Global Service Division

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).