TOPlist

Nové informace o Windows Mobile 6.5 pro HTC Touch Diamond2 a Touch Pro2

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Oficiální uvedení operačního systému Windows Mobile 6.5 se pomalu blíží a první komunikátory se na trhu objeví už 6. října. V souvislosti s uvedením nového systému se zařízení budou nově označovat jako Windows Phones, tedy “telefony s Windows”. Mezí výrobce, kteří pro vybraná zařízení aktualizaci nabídnou, bude patřit například Samsung, Toshiba, HTC a snad i Sony Ericsson. Vzhledem k velkému počtu prodaných modelů Diamond2 a Touch Pro2 mě zajímalo, jak to bude s upgradem právě u HTC, která má nejvíce prodaných Windows Mobile zařízení na trhu. Tento tchajwanský gigant už dříve potvrdil, že aktualizaci na Windows Mobile 6.5 právě pro modely Diamond2, Touch Pro2 a Snap nabídne.

Anglické WWE ROM s Windows Mobile 6.5 by pro tyto tři modely měly být na webu HTC uvolněny hned 6. října, v tento den se mimochodem do prodeje dostane nový Touch2. Při zjišťování informací o aktualizaci mi bylo potvrzeno, že pro zařízení oficiálně určená pro český trh bude zhruba v polovině října oficiálně uvolněna česká lokalizace, kterou připravuje společnost Sunnysoft. Češtinu si tedy zákazníci budou moci stáhnout stejným způsobem, jako třeba u Touche HD, Touche Pro nebo Diamondu, tedy ze stránek sunnysoft.cz/htc. Až doposud se nevědělo, jak to vlastně s lokalizací u nového systému bude, proto je myslím pozitivní zprávou, že se počeštění dočkáme. Je zajímavé, že ani s příchodem Windows Mobile 6.5 není u platformy Pocket PC (zařízení s WM a dotykovým displejem) lokalizace přímo integrována do ROM, ale opět bude řešena externě. Oproti tomu smartphone telefony (WM bez dotykového displeje) mají nativní lokalizaci dostupnou už od Windows Mobile 5. To je zajímavé, vždyť Pocket PC mají podstatně větší tržní podíl, než platforma smartphone.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku