Domů » Bleskovky » Nové informace o operačním systému Kirin OS od Huawei a chystaném Nexusu

Nové informace o operačním systému Kirin OS od Huawei a chystaném Nexusu

Nové zprávy z čínského zdroje hovoří o tom, že Huawei pracuje na svém vlastním operačním systému Kirin OS, jenž by měl výrobci pomoct zbavit se závislosti na Androidu. Informace přichází v době, kdy se Huawei pozvolna připravuje k expanzi na severoamerický trh. Druhého června se v New Yorku pořádá tisková konference, kde by čínský gigant měl představit první zařízení určená pro tamní trh.

 

Před nedávnem vyšlo najevo, že za výrobou nového Nexus telefonu by mělo stát právě Huawei. Není vyloučeno, že novinka se stane dvojčetem připravovaného Huawei Mate 8, v každém případě se však můžeme těšit na hodnotné materiály v podobě skla a kovu a 5,7palcový displej s QHD rozlišením.

   
Bude nový Nexus vycházet z dosud nepředstaveného Huawei Mate 8?

Původně se počítalo s přítomností procesoru Qualcomm Snapdragon 810, s přihlédnutím k problémum s přehříváním však není vyloučeno, že Huawei sáhne po vlastním řešení, konkrétně 64bitovém Kirin 930 se čtyřmi Cortex A-57 jádry a čtveřicí Cortex-A53. Detailnější informace bychom se mohli dozvědět již 28. května na konferenci Google I/O 2015.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

10 komentářů

 1. Martin Alexandr

  Samsung a Tizen, Huawei a Kirin OS, jsem zvědavý kdo z dalších velkých výrobců sáhne po vlastním Os ? HTC? Zte? Lg? Kdyz uz ani v hodinkách nechtějí android wear ale dávají vlastni už.

  • knizmi (neregistrovaný)

   Tohle bude buď jen jiná nadstavba nad Androidem, nebo max. nějak upravený AOSP ve stylu Amazon Fire/Nokia X. Na úplně vlastní OS nemá Huawei ani vývojáře, ani dostatek zkušeností. Vem si, jak dlouho to zkouší Samsung a jak mu to jde…

  • co skoro to bude par studentov par tamplateov, par algoritmov a kazda obrovska mega obrovska firma si moze spravit svoj vlastny os….uzivatela nezaujimaju hlpe technicke gvyrazy rozdelenia definicie…takze najvyssi cas pre google aby skoncil s tym betaprojektom android a zacal sa mu normalne venovat :D

  • pedes (neregistrovaný)

   Nový OS by byl zajímavý.

   WP jsou poněkud pozadu navíc měly vliv na odchod Nokie z mobilních zařízení. Firefox se nijak zvlášť nevyvíjí a Sailfish bohužel také ne. Nadstavba EMUI od Huawei je velice povedená, kdo měl možnost otestovat nebo používá, jistě ocení její přednosti. Takže by to mohlo být dobré řešení.

 2. PDD (neregistrovaný)

  jojo,stejne se vsichni priplazi zpatky k androidu.. :)

 3. Martin P. (neregistrovaný)

  To že Huawei dokáže udělat i horší Nexus než Motorola(Lenovo) jsem netušil.

  • martin (neregistrovaný)

   Motorola / tak jako ostatní výrobci předtím/ vyrobily Nexus takový, jaký si vývojáří Google zaplatili a poručili.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Google si úplně neporučil dělá výběrové řízení z x smartphonů a Nexusy nedotuje . Takže vybral „nejlepšího“ jen tam původně měl být lepší chipset.

   Jinak Motorola = Lenovo

   To jak jsou spokojeni s N6 je poznat po oznámení o dvou Nexusech.

  • knizmi (neregistrovaný)

   Co je na N6 špatného, kromě toho, že to je pádlo? Co vídám v diskuzích, tak si ho majitelé celkem chválí.

   Jinak fakt nevím, jaký chipset bys tam loni chtěl dát – nic lepšího než Snapdragon 805 v té době pro mobily nebylo.

  • pedes (neregistrovaný)

   Z čeho soudíte, že by Huawei měl dělat horší nexus?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).