Domů » Bleskovky » Note 20 Ultra v testu odolnosti. Kolik vydrží nové sklo Gorilla Glass Victus?

Note 20 Ultra v testu odolnosti. Kolik vydrží nové sklo Gorilla Glass Victus?

Před třemi týdny představila společnost Corning novou generaci ochranného skla Gorilla Glass. Namísto typického číselného označení použila jméno Victus a vylepšila jak odolnost vůči pádu, tak odolnost vůči poškrábání. Prvním smartphonem, který toto sklo používá, je Samsung Galaxy Note 20 Ultra, a právě ten se dostal do spárů youtubera JerryRigEverything.

Galaxy Note 20 Ultra Durability Test - What is 'Victus' Glass?

Sklo zůstává sklem

I když jsme doufali, že nová „gorila“ ukáže na vyšší tvrdost, stále se jedná o pouhé tvrzené sklo. První škrábance se tak tradičně začaly objevovat po kontaktu s hrotem o tvrdost 6 podle Mohse. Corning pravděpodobně na skle provedl nějaké strukturální změny, ovšem na vnější odolnosti se nijak nepodepsaly. Naštěstí Samsung už od výroby lepí na sklo plastovou folii, která by měla první sérii škrábanců absorbovat. Ultrazvuková čtečka otisků prstů naštěstí bude fungovat i s několika škrábanci.

corning gorilla glass victus test

Test ohněm nedopadl pro Galaxy Note 20 Ultra nejlépe, černý flek se do jeho displeje vepsal napořád. Nutno však podotknout, že k obdobné situaci v běžném životě nikdy nedojde. To si spíš svůj telefon rozsednete, avšak v této oblasti ukázal Galaxy Note 20 Ultra nadstandardní odolnost. Galaxy Note 20 Ultra tak v klasickém odolnostním testu obstál a my budeme doufat, že příště generace Gorilla Glass už hrotům o tvrdost 6 odolá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Porad tam musi byt ona pruznost, aby to ustalo ty jejich pady ze dvou metru (kolik lidi tohle asi tak vyuzije…). Takze klasika.. nebyt tam folie, jsou tam po tydnu vlasecnice.. Zvlastni ze u Gorilla 4 to slo.. ale ten zas nesel hazet z takovych vysek :)

    • Note 10 mi parkrát spadl. Vždy to odnesly rohy. Co se týče poškrábání. Nejsem zrovna obdivovatel prezervativů. Ale displej jsem nikdy poškrábaný neměl. Zato záda hned. Ty stačí poližit na stůl.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).