Cena:

Note 20 Ultra pokořil iPhone 11 Pro Max. Díky nejnovějšímu Gorilla Glass

drop test 2

Společnost Corning nedávno představila novou generaci svého odolného skla Gorilla Glass, které na místo číselného označení dostalo jméno Victus. Výrobce se pochlubil, že toto sklo je odolnější jak vůči pádům, tak vůči poškrábání. Jak zjistil youtuber JerryRigEverything, odolnost vůči poškrábání je mezigeneračně víceméně stejná, ovšem drop test od PhoneBuff ukázal, že v pádu už nová gorila leccos vydrží.

Galaxy Note 20 Ultra vs. iPhone 11 Pro Max Drop Test

Gorilla Glass Victus vydrží hodně

Na stejné kolbiště se vedle sebe postavily smartphony Samsung Galaxy Note 20 Ultra s Gorilla Glass Victus a iPhone 11 Pro Max s Gorilla Glass 6. Testovány byly pády na záda, boky a poté samotný displej. Nejhůře dopadl v obou případech pád na záda; kvůli nerovnosti způsobené vystouplými fotomoduly došlo u obou telefonů k prasknutí skla, byť u Galaxy Note 20 Ultra v mnohem menší míře. Pád na bok dopadl u obou soupeřů podobně, ovšem test upuštění přímo na displej ukázal jednoznačného vítěze.

drop test 2 drop test 1

Zatímco u iPhone 10 Pro Max se objevil „pavouk“ po prvním kontaktu se zemí, Galaxy Note 20 Ultra vydržel deset pádů, aniž by došlo k prasknutí; objevilo se pouze pár drobných rýh viditelných pod přímým světlem. Galaxy Note 20 Ultra se tak stal jednoznačným vítězem tohoto testu, což ale neznamená, že Gorilla Glass Victus je nerozbitné sklo; stačí dopad na dlažbu pod „špatným“ úhlem a dveře do servisu vám budou otevřené.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.