Nokia vylepší WP7.8: Dočkáme se odesílání multimédií přes Bluetooth

Microsoft zatím stále neprozradil, jakých novinek se dočkáme v nadcházející aktualizaci systému Windows Phone s označením 7.8. Oproti dřívějšku už to teď ale alespoň vypadá, že jich bude více než jen nová obrazovka Start. 

Zato společnost Nokia se již dříve nechala slyšet, že majitele stávajících Lumií nenechá na holičkách a bude jim i nadále přinášet nové funkce a exkluzivní aplikace. Nyní se na oficiálním blogu finského výrobce objevil krátký seznam nadcházejících novinek, které se k uživatelům dostanou spolu se zmíněnou aktualizací systému.

blank  

První z nich bude nástroj pro snadné vytváření a ukládání hudebních vyzvánění. Ten snad alespoň částečně zjednoduší tento proces, který je v aktuální verzi systému nepříjemně komplikovaný. Podle Nokie má být ale dostupný jen na vybraných trzích, snad se jej tedy u nás dočkáme. 

Další zpráva se týká již existující aplikace Sdílení kontaktů (Contacts Share). Ta k současným možnostem odesílání informací pomocí SMS a e-mailu přidá ještě podporu přenosů pomocí technologie Bluetooth.

A modrého zubu se týká také poslední zmíněná novinka. Podle ní se totiž majitelé stávajících Lumií dočkají schopnosti odesílat multimediální soubory právě pomocí Bluetooth. Zpráva však bohužel nezmiňuje možnost jejich přijímání.

Závěrem ještě Nokia připomněla blížící se příchod již oznámených her od Zyngy, které dříve sklidily obrovský úspěch na platformách iOS a Android – Draw Something a Words with Friends.

Zdroj: Nokia

Autor článku blank
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku