Domů » Bleskovky » Nokia vylepší WP7.8: Dočkáme se odesílání multimédií přes Bluetooth

Nokia vylepší WP7.8: Dočkáme se odesílání multimédií přes Bluetooth

Microsoft zatím stále neprozradil, jakých novinek se dočkáme v nadcházející aktualizaci systému Windows Phone s označením 7.8. Oproti dřívějšku už to teď ale alespoň vypadá, že jich bude více než jen nová obrazovka Start. 

Zato společnost Nokia se již dříve nechala slyšet, že majitele stávajících Lumií nenechá na holičkách a bude jim i nadále přinášet nové funkce a exkluzivní aplikace. Nyní se na oficiálním blogu finského výrobce objevil krátký seznam nadcházejících novinek, které se k uživatelům dostanou spolu se zmíněnou aktualizací systému.

  

První z nich bude nástroj pro snadné vytváření a ukládání hudebních vyzvánění. Ten snad alespoň částečně zjednoduší tento proces, který je v aktuální verzi systému nepříjemně komplikovaný. Podle Nokie má být ale dostupný jen na vybraných trzích, snad se jej tedy u nás dočkáme. 

Další zpráva se týká již existující aplikace Sdílení kontaktů (Contacts Share). Ta k současným možnostem odesílání informací pomocí SMS a e-mailu přidá ještě podporu přenosů pomocí technologie Bluetooth.

A modrého zubu se týká také poslední zmíněná novinka. Podle ní se totiž majitelé stávajících Lumií dočkají schopnosti odesílat multimediální soubory právě pomocí Bluetooth. Zpráva však bohužel nezmiňuje možnost jejich přijímání.

Závěrem ještě Nokia připomněla blížící se příchod již oznámených her od Zyngy, které dříve sklidily obrovský úspěch na platformách iOS a Android – Draw Something a Words with Friends.

Zdroj: Nokia

Miroslav Havlíček

10 komentářů

 1. Na všechno aplikace. Ty tu jsou už teď, doufal jsem, že po takovým čekání se všechny tyhle funkce dostanou přímo do systému. Nebo se teď začne tvrdit, že tam nic nejde přidat kvůli nekompatibilitě a jen nám budou podstrkovaný aplikace do WP7.8?

  • Podívej se, jak je to s Camera Extras. Sice to na oko začlenili do fotoaparátu, ale pokud to chceš využít, stejně si přes fotoaparát musíš tu aplikaci zapnout a v ní zas nemáš možnosti fotoaparátu.

   Jó, doba je zlá. Výrobci odfláknou OS a pak spolíhaj na to, že si to lidé vylepší externími aplikacemi.

   Odstartoval to Apple se svým iPhonem a jestli chce někoho na něco žalovat, tak za to, že okopírovali jeho styl vodění uživatelů za nos.

 2. Kéž by přidali notifikační centrum. To je jediná a poslední věc co mi na WP7.5 chybí a k tomu funkční notifikace, ale to už je asi věc aplikací, ale u velké většiny mi nefungují korektně.

 3. sice nevím, k čemu bych tyhle fíčury používal, ale aspoň se snaží..

 4. Hezke, jeste by to mohli naucit synchronizovat s Outlookem pres kabel.

  • Hobit (neregistrovaný)

   to mi chodí :-)

  • Nepleteš si Windows Mobile a Windows Phone?

  • JaroB (neregistrovaný)

   Nemusí byť kábel, stačila by OFFLINE synchronizácia s Outlookom cez WiFi alebo BT…

  • Obecne mi prijde, ze BT je lehce slozitejsi a nespolehlivejsi nez kabel. Wifi nevim, asi by se budto muselo nastavit point to point, nebo by s sebou clovek musel tahat router. Kabel s nekterym standardizovanym a rozsirenym konektorem je podle me nejjednodussi reseni.

  • BT je v tomto ohledu ohromně nespolehlivá součást, a to na obou stranách, na nichž se muselo provádět složité nastavování. Třeba v počítači musel být BT driver od MS, aby bylo vůbec možné vybrat ActiveSync profil.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).