Domů » Bleskovky » Nokia stále zvažuje vlastní tablet, oficiální premiéra je zatím v nedohlednu

Nokia stále zvažuje vlastní tablet, oficiální premiéra je zatím v nedohlednu

Již dříve představitelé finského výrobce naznačili, že společnost zvažuje v budoucnosti představení tabletu. Jo Harlow, viceprezidentka Nokia pro chytrá zařízení, prozradila během rozhovoru pro server CNET, že se společnost stále velmi zajímá o tablety a trh s nimi podrobně zkoumá. CEO finského výrobce Stephen Elop již dříve prohlásil, že společnost zblízka sleduje trh s tablety a spekulovalo se, že by představení mohlo proběhnout v dohledné budoucnosti.

 
Jo Harlow při představení Lumia 925

Vzhledem k partnerství s Microsoftem, by plánovaný tablet měl běžet na operačním systému Windows 8 nebo Windows RT. Nokia zůstává mezi málo výrobci chytrých zařízení, kteří se nezapojili na trh s moderními tablety. Ačkoli tento trend očekávala a uváděla na trh podobná zařízení již v minulosti. Windows 8 a Windows RT zatím nejsou na tabletech příliš úspěšné, zlepšení se očekává s uvedením aktualizace pod označením „Blue“.

 
Nokia již v roce 2005 očekávala příchod moderních tabletů

David Podzimek

3 komentářů

 1. Pokud udělají něco s plnými Win8, atraktivní HW výbavou a za cenu, která bude konkurovat ostatním, proč ne. Ale protože minimálně jedno z výše vypsaného určitě nezvládnou (je to Nokia), tak bych jim doporučil, aby se teď radši soustředili na návrat do popředí Smartphonů.

  Vedou si teď dobře, Lumie mají obrovský nárost prodejnosti, ale celková čísla jsou ještě stále hrozně daleko za Samsungem a Apple.

  • David Podzimek

   Naprosto souhlasím, stejně jako v případě HTC je lepší soustředit se a upevnit pozici v tom co dělají. Pokoušet se o úspěch v jiné kategorii bude nákladné a může to společnost stát cenné zdroje. V případě HTC by to mohlo znamenat i ztrátu finanční samostatnosti.

 2. Jan (neregistrovaný)

  Ano, opat to iste co s telefonmi. Az budu mat vsetci tablet, uvedie na trh nejaky aj Nokia a potom si vsetci spolocne poplaceme nad tym, ze ich nikto nechce …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).