Nokia Lumia Catwalk by měla být představena 15. května v Londýně

O hliníkové Lumii se spekuluje už dlouho a dokonce známe i její kódové označení – Catwalk. Mělo by se jednat o nástupce Lumie 920, se kterou bude Nokia chtít konkurovat modelům Samsung Galaxy S4, HTC One a Sony Xperia Z. Pokud budeme vycházet ze specifikací pro Windows Phone 8 telefony a faktu, že půjde o vůbec nejvybavenější model řady Lumia, můžeme se opět těšit na prostorný HD displej, dvoujádrový procesor a zřejmě i kvalitní fotoaparát s optikou Carl Zeiss a puncem technologie PureView.


Ilustrační obrázek: I takhle by hliníková Lumia mohla vypadat

Už teď je ale jasné, že fullHD telefonům Catwalk nebude moci naplno konkurovat, protože systém Windows Phone 8 takto vysoké rozlišení nepodporuje. Na druhou stranu, aby mělo takto vysoké rozlišení smysl, musel by finský výrobce nabídnout úhlopříčku okolo pěti palců, a to se nejeví jako příliš reálné. Pokud to Nokia nepřestřelí s cenou a povede se jí telefon na trh uvést v rozumném termínu, určitě má šanci na úspěch. Podle posledních spekulací bychom se premiéry měli dočkat ve středu 15. května na tiskové konferenci v Londýně.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku