Domů » Bleskovky » Nokia Lumia Catwalk by měla být představena 15. května v Londýně

Nokia Lumia Catwalk by měla být představena 15. května v Londýně

O hliníkové Lumii se spekuluje už dlouho a dokonce známe i její kódové označení – Catwalk. Mělo by se jednat o nástupce Lumie 920, se kterou bude Nokia chtít konkurovat modelům Samsung Galaxy S4, HTC One a Sony Xperia Z. Pokud budeme vycházet ze specifikací pro Windows Phone 8 telefony a faktu, že půjde o vůbec nejvybavenější model řady Lumia, můžeme se opět těšit na prostorný HD displej, dvoujádrový procesor a zřejmě i kvalitní fotoaparát s optikou Carl Zeiss a puncem technologie PureView.


Ilustrační obrázek: I takhle by hliníková Lumia mohla vypadat

Už teď je ale jasné, že fullHD telefonům Catwalk nebude moci naplno konkurovat, protože systém Windows Phone 8 takto vysoké rozlišení nepodporuje. Na druhou stranu, aby mělo takto vysoké rozlišení smysl, musel by finský výrobce nabídnout úhlopříčku okolo pěti palců, a to se nejeví jako příliš reálné. Pokud to Nokia nepřestřelí s cenou a povede se jí telefon na trh uvést v rozumném termínu, určitě má šanci na úspěch. Podle posledních spekulací bychom se premiéry měli dočkat ve středu 15. května na tiskové konferenci v Londýně.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

20 komentářů

 1. FullHD nemá do 5″ absolutně smysl, dpi nad 300 u displeje prostě oko není schopné rozlišit, alespoň ne při běžném použití. U tisku je situace mírně odlišná, tam je vidět rozdíl..

  • Velda (neregistrovaný)

   Ale text se může zobrazovat i na displeji, ne jen na papíře. To je třeba si uvědomit ;-)

  • Přesně tak, ten rozdíl je nejvíc vidět právě u drobného písma, ale i na 5,5″ je HD rozlišení stále v pohodě.

 2. To mě zajímá, co na hliníkové „unibody“ řekne pan Hulán :) Osobně jsem androidista (Nexus 4+7), ale tyhle vyšší Lumie se mi líbí kvůli konstrukci, která opravdu vydrží všechno…obávám se, že tolik hliník nesnese :(

 3. Shift (neregistrovaný)

  Mě by spíš zajímalo kdy se začne v ČR prodávat už konečně Lumie 920, dyt byla představena v září 2012 a už máme duben 2013 a ona stále nikde…

 4. VBooxxoo (neregistrovaný)

  „Pokud to Nokia nepřestřelí s cenou a povede se jí telefon na trh uvést v rozumném termínu, určitě má šanci na úspěch.“

  Takže pokud Nokia neudělá to, co dělala poslední léta, bude to OK :-D

  • Ale nekecej tady blbosti. Lumia 920 je bez ohledu na pouzity os jednoznacne konstrukcne i vybavou nejlepsi pristroj na trhu a jako jediny z tech top modelu ruznych znacek ma odpovidajici cenovku. Je i levnejsi, nez ten plastovy shit od samsungu, jehoz realna cena je cca 10 tisic a android defraduje cenu jeste o dalsi 2 tisice.

  • Ale jdi Ty brepto :D

  • full (neregistrovaný)

   :D

 5. gaspic (neregistrovaný)

  myslim že i pokud to nebude zrovna nejvybavenejší, tak stejně de jenom o to, kolik bude vážit, cenu a prodlevu od představení k opravdovému prodeji. pokud tadyto Nokia zvládne, tak to bude trhák

 6. Martin P, (neregistrovaný)

  Nějak u platformy WP nevidím význam. Dlaždicové UI nevyužije velké rozlišení a OS moc taky moc „herní“ není takže výkonný HW taky není třeba. Atd..

  Designově jsou Lumie 9xx a 8xx super. Bohužel na telefon se jen nedívám, ale používám. Takže i Nokia E51 je pro mně užitečnější.

  • V prohlížeči dlaždice nejsou, stejně tak při přehrávání videa a nebo prohlížení fotek. WP je ze všech OS asi nejvíce herní a to díky propojení s Xboxem. To že na WP není dost kvalitních her bych nedával za vinu systému.

  • Royce (neregistrovaný)

   To se snad brzy spraví.. vzhledem k možnosti využití DirectX na WP8

 7. fero (neregistrovaný)

  To nebude ta s 41Mpx?

 8. Royce (neregistrovaný)

  Nový telefon a dají na jeho obrázek WP 7.x.. Achjo.. zas někdo přemýšlel…

 9. Tohle je hodně starý render, to ještě WP8 nebyl ani představen,jedná se jen o ilustrační obrázek.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).