Nokia Lumia 920 a Lumia 820: Windows Phone 8 a bezdrátové nabíjení

Už zítra představí Nokia v New Yorku dva nové telefony modelové řady Lumia s operačním systémem Windows Phone 8. Vlajkovou lodí se stane Lumia 920, která bude lákat na dual-core procesor Snapdragon S4 s taktem 1,5 GHz, 1 GB operační paměti RAM, 32GB úložiště a 4,5″ HD displej. Slotu na microSD karty se v tomto případě nedočkáme.

 

To jsou ony: Nokia Lumia 920 (vlevo) a Lumia 820 s Windows Phone 8 „Apollo“

Na zadní straně telefonu najdeme 8Mpx fotoaparát a v koloárech se šušká o tom, že by se mohl pyšnit puncem technologie PureView, čemuž v redakci také věříme. Podle serveru TheVerge navíc obě nové Lumie nabídnou bezdrátové indukční dobíjení, což bude zajímavá konkurenční výhoda.

Lumia 820: dvoujádro, WVGA displej a slot na paměťové karty

Společně s ní bychom se měli dočkat premiéry levnějšího modelu Lumia 820, která má být nástupcem populární „osmistovky“. Dobrý dojem z prostorného displeje (4,3″) částečně kazí WVGA rozlišení. Lumia 820 bude vybavena 8GB vnitřní pamětí s možností rozšíření prostřednictvím microSD karet. Hnacím motorem se stane dvoujádrový procesor od Qualcommu s taktem 1,5 GHz pro každé jádro (parametry průběžně doplňujeme do našeho katalogu zařízení).

    
Bezdrátové nabíjení by měla nabídnout nejen Lumia 920, ale Lumia 820

Premiéru nových telefonů od Nokie budeme pečlivě sledovat i na SmartManii a ve středu v podvečer vám dokonce nabídneme komentované videopohledy na představené novinky, tak nás nezapomeňte sledovat, ať máte novinky z první ruky :-). Informace z této události budete moci sledovat také prostřednictvím našeho Twitter kanálu. Live stream přímo z akce v New Yorku budete moci sledovat od 16:00 na této adrese.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku