Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 910: První s WP8 nebo jen vylepšená „devítistovka“?

Nokia Lumia 910: První s WP8 nebo jen vylepšená „devítistovka“?

Ve speciálním nástroji RDA (Nokia Remote Device Access), který používají vývojáři pro přístup k informacím o softwarových novinkách současných telefonů, se objevilo zcela nové zařízení s označením Lumia 910. Ihned se objevily spekulace, že by se mohlo jednat o vůbec první telefon s Windows Phone 8, který finský výrobce nabídne. Pokud by to byla skutečně pravda, můžeme se těšit na dvoujádrový procesor, prostorný HD displej, podporu NFC či kvalitní fotoaparát.

 

Jiné zdroje hovoří, že jde o upravenou variantu klasické „devítistovky“ pro operátora T-Mobile, která se bude moci pochlubit 12Mpx fotoaparátem, nicméně s novou verzí mobilních Windows se nepočítá. Až čas ukáže, jak tomu doopravdy bude. Například v Německu T-Mobile odmítl Lumii 900 zařadit do nabídky právě z toho důvodu, že nedostane update na Windows Phone 8.


Zdroj

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
YAMATO
Anonym
YAMATO

To by byla od Nokie fakt odvaha vydat ještě teď vylepšenou 900 bez update na WP8. I když odvaha…chucpe by to bylo.

Lukas Kosik
Anonym
Lukas Kosik

Označení 910 pro telefon s úplně novým OS mi nepřijde zrovna marketingově povedené. Název totiž evokuje spíše kosmetické změny, než pravou revoluci. Samozřejmě u Nokie a potažmo Microsoftu, který jistě bude mít do názvu také co mluvit, je možné už téměř všechno. Ale za moc pravděpodobné bych to nepovažoval.

mceza
Anonym
mceza

Ono pokud (už zase) nechtějí překopat pojmenovávání modelů, tak jim nic jiného nezbyde. Jak jinak bys to pojmenoval? Nokia Lumia 1000? To je divné, ne? A nižší čísla jsou už obsazena (teda jen do šestky, ale pak to zas bude nahlavu, protože starší, méně výkonné modely budou jakoby vyšší řady).

htcjirka
Uživatel
htcjirka

„Nokia Lumia 1000? To je divné, ne?“

Není,už se obevila i Nokia 1001 :-D

[odkaz]

Rezza
Anonym
Rezza

RDA nejsou zadne informace o softwarovych novinkach, ale presne jak je napsana ta zkratka. Tedy Remote Device Access – clovek se tak pres net (VNC) dostane na skutecny bezici hw nekde v labu Nokie. Takze pokud se tam nachazi nejaky prototyp se zapnutym BT, tak je videt :) Pouziva se to napriklad kdyz clovek potrebuje otestovat neco na hw, ktery nema (jako je E6 s jinym rozlisenim), tak napr. ruzne verze fw.