Nokia Lumia 910: První s WP8 nebo jen vylepšená „devítistovka“?

Ve speciálním nástroji RDA (Nokia Remote Device Access), který používají vývojáři pro přístup k informacím o softwarových novinkách současných telefonů, se objevilo zcela nové zařízení s označením Lumia 910. Ihned se objevily spekulace, že by se mohlo jednat o vůbec první telefon s Windows Phone 8, který finský výrobce nabídne. Pokud by to byla skutečně pravda, můžeme se těšit na dvoujádrový procesor, prostorný HD displej, podporu NFC či kvalitní fotoaparát.

 

Jiné zdroje hovoří, že jde o upravenou variantu klasické „devítistovky“ pro operátora T-Mobile, která se bude moci pochlubit 12Mpx fotoaparátem, nicméně s novou verzí mobilních Windows se nepočítá. Až čas ukáže, jak tomu doopravdy bude. Například v Německu T-Mobile odmítl Lumii 900 zařadit do nabídky právě z toho důvodu, že nedostane update na Windows Phone 8.

Zdroj

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku