Cena:

Nokia Lumia 900: Soupis nejčastěji hlášených závad

Nokia Lumia 900 s Windows Phone se v USA těší slušnému zájmu fanoušků tohoto operačního systému. Ať už je to způsobeno masivní marketingovou kampaní, dotovanými cenami u operátorů, nevšedním designem nebo prémiovými aplikacemi, finská společnost se rychle vyšplhala na špici mezi výrobci smartphonů s mobilními Windows. Bohužel ani takto zavedené značce, jakou Nokia bezpochyby je, se nevyhnuly problémy, na které si v internetových diskuzích stěžuje nejeden zákazník. Server WPCentral včera vydal souhrnný seznam nejčastějších neduhů, se kterými se majitelé Lumie 900 setkávají.

 • Nafialovělý displej
  Při sníženém jasu zobrazovače je zejména na šedých plochách zřetelný fialový nádech.
 • Hardwarové tlačítko fotoaparátu neprobudí telefon
  Pokud je spuštěná nějaká aplikace a zařízení je během této doby uspáno, posléze nereaguje na pokusy o rychlé probuzení pomocí držení HW tlačítka fotoaparátu.
 • Nepříjemné drnčení při vibracích
 • Problémy s ovladačem na šňůře od sluchátek
  K Lumii 900 jsou v USA často zdarma přibalovaná sluchátka Monster Purity. Telefon ovšem občas nereaguje na stisk tlačítek na jejich in-line ovladači.
 • Hlasitý zvuk při nízkém nastavení
  I při nastavení na stupeň 1 je zvuk příliš hlasitý. Jeho intenzita se prakticky nemění až do stupně 7.

Nokia o těchto problémech ví a pracuje na jejich nápravě. Otázkou zůstává, kolik z nich je softwarové povahy a může být dodatečně opraveno. Záleží samozřejmě také na tom, jak rychle Finové aktualizaci vydají. Za připomenutí v tomto ohledu totiž stojí také již několik měsíců slibovaný a stále chybějící update, který má přinést podporu pro sdílení internetu u starší Lumie 800 a Lumie 710.

Zdroj: WPCentral

Autor článku
Miroslav Havlíček