Nokia Lumia 900 se do Evropy dostane se zpožděním

Pokud čekáte na současnou vlajkovou loď Nokie, model Lumia 900, máme pro vás špatnou zprávu. Plánovaný květnový, respektive červnový termín finský výrobce nestihne, tedy alespoň ne u nás. Původně se očekávalo, že by Lumia 900 mohla na pulty našich obchodů dorazit právě v průběhu května, ale tento termín se nepotvrdil a prodleva bude pravděpodobně ještě výraznější.

-

Za zpoždění dodávek do Evropy prý mohou dobré prodeje a vysoká poptávka na území USA; tamní operátoři telefon nabízejí za dotované ceny, které jsou velice příznivé a Nokia veškeré vyrobené kusy směřuje právě do Spojených států amerických. Dříve by se mohla dočkat snad jen Velká Británie, kde by se Lumia 900 měla začít prodávat 14. května, v dalších týdnech bude následovat Německo. V České republice si bohužel budeme muset počkat až do léta, jeden z našich zdrojů nás informoval, že reálný je termín na konci června.

Zdroje: TheVerge, vlastní

Autor článku blank
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku