Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 800 a 710: První custom ROM s Interop unlockem (návod)

Nokia Lumia 800 a 710: První custom ROM s Interop unlockem (návod)

Posledních 24 hodin bylo pro Lumie poměrně záživných. Nokia nejprve vydala aktualizaci pro vlajkovou „devítistovku“, která řeší výpadky datových přenosů, později se Steve Wozniak na Twitteru zmínil, že by si Lumii 900 rád pořídil, a teď tu máme zprávu, která potěší příznivce neoficiálních custom ROM. Než se pustíte do čtení dalších řádků, mějte na paměti, že se jedná o neautorizovaný zásah, kterým může dojít k poškození zařízení či ztrátě dat (doporučujeme provést zálohu) a vše tedy provádíte na vlastní nebezpečí.

Komunitě na Xda-developers se podařilo zjistit, jak na Lumiích (710 a 800) detekovat, zda máte odemčený bootloader. Pokud ano, můžete si do zařízení nahrát vlastní custom ROM (build 12070, RM819_059P453_1600.2487.8107.12070_002) včetně Interop unlocku.

Spousta Lumií 800 a 710 bohužel odemčený zavaděč odemčený nemá a custom ROM do nich zatím není možné nahrát. Pokud si chcete ověřit jak je na tom váš telefon, postupujte následovně:

  • vypněte telefon a následně stiskněte a držte klávesy Volume Up + Power dokud zařízení krátce nezavibruje
  • následně jej připojte k počítači
  • v případě, že se Lumia připojí v režimu USB Mass Storage, máte zařízení s odemčeným bootloaderem (objeví se také výzva k naformátování, kterou nepotvrzujte!)
  • pokud se připojí v režimu Nokia DLOAD, je u vašeho zařízení bootloader uzamčený a prozatím custom ROM nahrávat nemůžete 
  • po tomto kroku bude nutné provést hard reset telefonu (stiskněte tlačítko Power po dobu 10 vteřin, abyste se dostali z diskového režimu Qualcommu. Následně stiskněte a podržte kombinaci kláves Power + Volume Down + Camera dokud telefon nezavibruje. Po vibraci pusťte tlačítko Power a stále držte klávesy Volume Down + Camera po dobu zhruba 5 vteřin. Tento postup vyvolá hard reset.

Jestliže je vaše Lumia odemčená, můžete si do ní nahrát custom ROM s Interop unlockem. Odkazy pro stažení a další informace najdete na Xda-developers. Neoficiální ROM pro Lumii 800 jsou otestované, ROM pro Lumii 710 zatím nikoliv, jelikož tento telefon autor nemá k dispozici.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

  1. Měl bych jednu dost triviální otázku. Kdyby si někdo nainstaloval neofficiální ROM, bude mu fungovat ta sociální část propojená s Live účtem? Děkuji.

  2. No asi je to stejný jako s neoficiálníma ROMkama pro jiné telefony, takže když jsem měl v Omnii 7 tu Tango ROMku z xda-devu, tak vše fungovalo bez potíží, to na to nemá vůbec vliv

  3. Tak jsem to prubnul na své 710 a bohužel se mi přihlásila jako Nokia DLOAD,ale potom jsem ješte s připojeným telefonem k PC podržel asi 5 vteřin power a telefon se restartoval a naběhl.Vše funguje jak má,takže není potřeba dělat hardreset.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).