Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 610: Levný a elegantní Windows Phone (video)

Nokia Lumia 610: Levný a elegantní Windows Phone (video)

Expozice společnosti Nokia tady na Mobile World Congressu zabírá téměř polovinu jednoho pavilonu. Kromě části s telefony je zde k dispozici i prostorná zóna pro novináře. Včera bylo okolo vystavovaných telefonů Nokie poměrně živo, tak jsme se k nim vrátili až dnes, kdy už bylo volněji a nedocházelo k nepříjemným tlačenicím. Lumia 610 je po designové stránce velice pěkné zařízení, které bude lákat na pestré barevné varianty a především pak nízkou cenu (189 EUR).

Displej má úhlopříčku 3,7″ a WVGA rozlišení, pro focení je připravený 3Mpx fotoaparát a systém má k dispozici 256 MB operační paměťi RAM. Lumia 610 je také vůbec první telefon s Windows Phone Tango – verzí, určenou pro levné telefony s méně výkonným hardware. Hnacím motorem se stane 800MHz procesor Qualcomm Snapdragon S1.

- - -

 - - - 

- - -

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

15 komentářů

 1. gaspic (neregistrovaný)

  v porovnání s 710kou bych tuhle bral, ikdyž má slabší hardware

 2. Krásnej designově a cenově ještě lepší ;) Určitě bude úspěšnej, já bych si ho dokázal představit jako druhej telefon :)

 3. Honza (neregistrovaný)

  Pro mně je 610 vážný kandidát jako další tf. Nokii se moc povedl :-)

 4. Petr376 (neregistrovaný)

  Rozhodně mnohem hezčí než Lumia 700. Fakt povedenej kousek.

  Nokia + Windows je super kombinace a pokud bude takhle pokračovat, tak se o ni rozhodně nebojím.

 5. No ak bude rýchli a stabilný ako ostatné WP7 telefóny tak je to super cena 189 aj s navigáciou ako bolo oznámene of-line možno časom ešte klesne a v danej cenovej kategórii rýchlejší a spoľahlivejší telefón asi nebude lebo androidy v cene okolo 180 euro nič moc lagujú a mrznú čas ukáže ale viem si predstaviť ako telefón pre al pre seba

  • Za tu cenu vypadá pěkně. Určitě by se líbil mamce, shání nový mobil a nechce nic velkýho. Ale nevím jestli bych jí radši nedoporučil tisíc připlatit a mít Omnii W bez osekání OS.

  • Honza (neregistrovaný)

   VNavrátil: Sekání je u WP7 neznámý pojem, i u téhle nižší specifikace.

  • Honza (neregistrovaný): psal jsem Osekani, ne sekani ;).

 6. Oslík (neregistrovaný)

  V článku jsou dvě chyby:

  – Foťák má 5 MPx, ne 3.

  – Procesor není Snapdragon S1, ale nový low-end SoC od Qualcommu na 800 MHz, který by měl mít trochu vyšší výkon na MHz, než S1. Bude asi pomalejší, než S1/1 GHz, ale ne o 20 %.

 7. Ja som troška sklamaný z displeja. WPčku teda naďalej chýba telefón s 3.2 – 3.3 displejom. Škoda.

  Ale tak toto musí podporiť aj samotný MS. Pretože dnes máte rovnako vyzerajúci obraz na 4.7″ a teoreticky aj na 3.2″ a to je neprípustné.

 8. Souhlasím se Sislíkem, nejmenší fonty u 3,2 displeje by byly při stejném rozlišení už za hranicí použitelnosti.

 9. Max (neregistrovaný)

  3.2ka je prostě málo i na pohodlné psaní, pokud je pouze softwarová qwerty klávesnice. Dobře, že je nedělají. 3.5 by byl kompromis. ALe 3.7 je více, než dostatečná.

  • Ano, na qwerty je to málo. Ale existuje predsa aj imitácia mobilnej numerickej klávesnice a píše sa na tom veľmi dobre aj na tak malom displeji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).