Nokia chystá nástupce Lumie 920: Windows Phone 8 v hliníkovém těle

Není žádným tajemstvím, že Nokia pro letošní rok připravuje další chytré telefony modelové řady Lumia, které poběží na operačním systému Windows Phone 8. Těšit se můžeme především na nástupce současné vlajkové lodi Lumia 920, který ponese kódové označení Catwalk a jedním z jeho největších lákadel bude hliníkové tělo. Pokud budeme vycházet ze specifikací pro Windows Phone 8 telefony a faktu, že půjde o vůbec nejvybavenější model řady Lumia, můžeme se opět těšit na prostorný HD displej, dvoujádrový procesor a zřejmě i kvalitní fotoaparát s optikou Carl Zeiss a puncem technologie PureView.


Ilustrační obrázek: I takhle by hliníková Lumia mohla vypadat 

Spekuluje se, že by Nokia nové Lumie mohla ukázat už za několik dní na veletrhu CES, my se však domníváme, že si finský výrobce tuhle parádu schová až na únorový Mobile World Congress v Barceloně, kde nebude chybět ani naše redakce. Hliníková Lumia bude rozhodně zajímavý počin, teď ještě aby ji Nokia stihla na trh uvést v nějakém rozumném termínu, protože oficiální cestou se u nás stále neprodávají ani aktuální modely Lumia 820 a Lumia 920.

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku