Domů » Bleskovky » Nokia chystá aktualizace, které prodlouží výdrž Lumia 800

Nokia chystá aktualizace, které prodlouží výdrž Lumia 800

Lákává novinka od Nokie s názvem Lumia 800 se ještě nestihla pořádně ohřát na světovém trhu chytrých telefonů a již se musí potýkat s prvními problémy. Skupina uživatelů si totiž stěžuje na špatnou výdrž baterie ve svém nově koupeném zařízení. Je třeba podotknout, že se problém netýká všech prodaných modelů, vypadá to spíše na vadu jednotlivých kusů. Finská společnost si je tohoto problému vědoma a chystá se brzy vydat řadu aktualizací, které údajně sníží energetické nároky a zaručí tak, že majitelé tohoto telefonu budou moci zůstat delší dobu mimo dosah elektrických zásuvek. Oficiální tiskové vyjádření zní takto:

„Uvědomujeme si, že někteří lidé vyjadřují nespokojenost s životností baterie na telefonu Nokia Lumia 800. Časné vyšetřování této záležitosti ukazuje, že většina uživatelů žádný problém nezaznamenala. Přesto začátkem prosince vydáme první aktualizaci, která zvětší energetickou efektivitu, zatímco druhá aktualizace začátkem ledna přinese další zlepšení životnosti baterie a jejího nabíjení. Oboje aktualizace jsou v plánu a budou dostupny přes Zune. Doporučujeme aby každý, kdo stále má potíže s výdrží baterie, kontaktoval své lokální oddělení zákaznické péče Nokia“.

-

 Zdroje: PocketNow, Nokia

 

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

9 komentářů

 1. Dobře, že se Nokia stará, ikdyž jde jen o jednotlivce.

 2. Ona se musi starat,kdyz ten problem ma vetsina co si telefon zakoupila..

 3. Alamaster: Hehe, Nokia je dobrá, že se stará, Apple je špatný, že tento problém vůbec připustil. Zajímavé, jak vše záleží na úhlu pohledu:-)

  • Ale já jsem se nikde nevyjadřoval ve smyslu, že Apple je špatný, protože má mouchy v nově vydaném zařízení!

   Jen aby bylo jasno, jistě, je to chyba Nokie. Já jen říkám, že je dobře, že to hned řeší.

 4. zekon (neregistrovaný)

  Třeba včera mi vydržela na jedno nabití 23hodin a to jsem byl 19hodin připojen trvale na 3G, WiFi, BT (pouze zapnuto, využito cca hodinu). Prostě jsem telefon používal jako každý jiný telefon. Přitom ve středu, když si s telefonem hrálo víc lidí, tak plně nabitá baterie nevydržela ani osm hodin. Připadá mi, že aplikace na pozadí moc žerou.

  R.

 5. Lofas (neregistrovaný)

  Druhý iPhone, jo? :D

 6. Nojo, iPhone je na tom špatně. Ale pořád asi o 50% líp, než jiné OS!

 7. Koľko chce vlastne Nokia dodať telefónov v tomto roku a do ktorých krajín?

 8. No koukám,že je na tom stejně jako má N9.Ale na tu se asi vykašlo a budou řešit svojí ,,favoritku´´

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).