Nokia Catwalk se odhaluje: Na jaké hardwarové parametry se můžeme těšit?

Nokia Lumia s kódovým označením Catwalk má údajně být novou vlajkovou lodí finské společnosti a před několika hodinami se na internet dostaly údajné hardwarové parametry. Už ve čtvrtek se objevila informace, že bychom se oficiálního představení měli dočkat 15. května v Londýně. Chybí nám už jen fotografie telefonu samotného a budeme o něm mít téměř kompletní představu. Hardwarové parametry se objevily na Twitter kanálu experta na internetový marketing s přezdívkou flavio a vzhledem k tomu, že nejsou nijak přehnané a působí celkem věrohodně, nemáme důvod jim nevěřit.

 

Nokia Lumia „Catwalk“ nabídne operační systém Windows Phone 8, dual-core procesor Qualcomm Snapdragon S4 s taktem 1,5 GHz pro každé jádro, 4,5″ octaOLED displej s rozlišením 768 x 1280 px, 1 GB operační paměti RAM, 16 GB vnitřní paměti bez možnosti rozšíření skrze paměťové karty, 8,7Mpx PureView fotoaparát (f/2.0), 2000mAh akumulátor a hliníkové unibody tělo. Celkové rozměry by měly být 129 x 71 x 8,4 mm, hmotnost pak přijatelných 132 gramů.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku