Domů » Bleskovky » Nokia 9 PureView má být představena ještě v tomto měsíci

Nokia 9 PureView má být představena ještě v tomto měsíci

Smartphone Nokia 9 PureView s pěti fotoaparáty na zádech měl být představen už v loňském roce, nakonec však bylo rozhodnuto o jeho odložení. Zřejmě ale nebudeme na jeho premiéru čekat dlouho.

Nokia 9 PureView se ukazuje na prvním oficiálním tiskovém snímku a videu

Podle nejnovějších zpráv bude Nokia 9 PureView oficiálně odhalena koncem tohoto měsíce, a to na globální tiskové konferenci, která se odehraje v Dubaji. Indičtí obyvatelé se pak dočkají ještě separátní premiéry v únoru, na které budou uvedeny ještě další smartphony Nokia, jedním z nich by měla být i Nokia 6.2.

Pětičočkový fotoaparát bude nejspíše drahý

Premiéra Nokie 9 PureView ještě před únorovým veletrhem MWC je poměrně logickým krokem, neboť telefon bude pohánět loňský čipset Qualcomm Snapdragon 845, zatímco ostatní vlajkové smartphony dostanou o generaci novější procesor. Nokia 9 PureView má dále do výbavy dostat 5,9″ displej s QuadHD rozlišením, 8 GB RAM, 128GB úložiště, 4 150mAh baterii a nejnovější Android 9.0 Pie.

Cena Nokie PureView má být poměrně vysoká, zejména kvůli pětičočkovému fotoaparátu. V Indii se spekuluje se o 60 000 rupiích, což je v přepočtu asi 19 tisíc korun bez DPH a dalších poplatků.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).