Domů » Bleskovky » Nokia 9 pózuje na nových renderech a fotografiích

Nokia 9 pózuje na nových renderech a fotografiích

Společnost HMD Global nás zřejmě na veletrhu MWC zahltí novými smartphony Nokia. Prakticky jisté je představení modelů Nokia 7+ a Nokia 1, přijít by ale také mohla dlouho spekulovaná vlajková loď Nokia 9. Její příchod naznačují nové rendery krytů a také fotografie samotného telefonu.

Nokia 9 má mít podle všech obrázků displej se zakřivenými hranami, podobně jako mají poslední vlajkové telefony od Samsungu. Na rozdíl od nich však bude mít displej standardní poměr stran 16:9 a nebude se pokoušet stát se rekordmanem v disciplíně nejtenčích rámečků. Na bradu se nevejde čtečka otisků prstů, ta se bude nacházet na zádech pod oválným fotomodulem obsahujícím dvě čočky.

Telefon (nebo jeho prototyp) byl také v minulém týdnu zachycen v indonéské Jakartě při oficiálním uvedení Nokie 8 na tamní trh. Rozmístění prvků i zahnutý displej korespondují s rendery krytů, takže se zdá, že někteří zaměstnanci HMD a spřízněných firem již mají možnost Nokii 9 testovat.

Nezbývá než počkat na oficiální premiéru, ke které možná dojde už za několik dní.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Zachování 16:9 jim nejvíc chválím ale ta čtečka no tak snad příště to bude lepší.

  2. Pripajam sa, palec hore za displej 16:9 !

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).