Nokia 8 Sirocco potichu mizí z trhu. Prodej na globálním webu byl pozastaven

Když byl model Nokia 8 Sirocco (recenze) uveden na trh, jeho cena byla 19 990 Kč, ale od té doby se cena výrazně snižovala; aktuálně se v ČR v oficiální distribuci prodává za 14 990 Kč, z té neoficiální ji seženete ještě o pár stovek levněji.

Pokud nyní na globálním webu Nokia.com kliknete na tlačítko Koupit nyní, budete přesměrování na výchozí produktovou stránku s informací, že produkt aktuálně není k dispozici.

Nokia zřejmě v tichosti pozastavila prodeje modelu 8 Sirocco
Nokia na globálním webu v tichosti pozastavila prodeje modelu 8 Sirocco

Vše nasvědčuje tomu, že společnost HMD ukončila výrobu modelu Nokia 8 Sirocco, což je ale přirozený koloběh. Starší modely odcházejí a je nahrazují zcela nové. V tomto případě to vypadá, že Sirocco bude v budoucnu nahrazena chystaným modelem Nokia 8.1 s čipsetem Snapdragon 710, který se před několika dny ojevil v benchmarku Geekbench.

U českých prodejců je zatím Nokia 8 Sirocco dostupná, ale zřejmě jde jen o doprodej posledních kusů; další už se pravděpodobně naskladňovat nebudou.

Radek Chlup

20 komentářů

 1. Ja už hlavně netrpělivě čekám na recenzi Huawei Mate 20 pro ?? kdy bude?

  • Příští týden. Čekáme na aktualizaci firmware, který ještě zlepší fotoaparát. Telefon sice fotí skvěle, ale chceme mít u fotek stejné snímky, jaké budou u prodejních kusů :-)

   • SLOVovca (neregistrovaný)

    Hlavně aby vyšel i pro P20 , foťák na automatiku je šílený.

   • Neeeee?? to nedám ? mělo to být do konce týdne. Už jste to mohli dát na web a nechat otevřené….ukončit kapitolu fotoaparátu stylem to be continued a doplnit informace. S tím že pak uploadujete i ty fotky s novým FW. Ach jo?

   • xzeit: videorecenzi už venku máme, ale ta textová přece jenom bude z hlediska hodnocení komplexnější, a to především co se týče výsledků fotoaparátu. Zbrzdilo to čekání na ten finální firmware :-)

   • Kdy má být vůbec aktualizace uvolněna?

   • siky7 (neregistrovaný)

    Nenechte se otrávit, rádi si počkáme na kompletně dodělanou recenzi…

 2. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Xzeit-budme trpělivý!!!Však to přijde a uděláme si radost špičkovou mašinou a to bez debat!

 3. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Určitě je nás Více,co se na tuhle mašinku Těší,už abychom jí drželi v ruce-Však to přijde a Těším se na to,až to budou ty Trapné Iovce kritizovat,jenže řádnej Iphone na tohle prostě nemá-to je realita.???

 4. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Omlouvám se,ale Huawei Mate 20 Pro mám možnost testovat,sice mám za sebou cca 2 hodinky,ale stačilo a ješzě ho budu zkoušet i po finální verzi,nicméně už ted se Těším,až ho Vyměním za S9 Plus!!!Tento Mate Pro mne nadchl svou kvalitou,nejsem Sám,kdo tento názor sdílí.

 5. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Jsou zásadní rozdíly tyto:Avizovaný 3-optický zoom a 5-ti hybridní zoom pracuje bez chyb,ale je tam znát drobné rozmazání v horších světelných podmínkách,stejně jako drobná vlnění při okrajích po natočení videa,ale to vše má odstranit aktualizace-nicméně proti S9 Plus ůplně jiná liga.Zabezpečení ID Face pracuje bez problémů i v zhoršených podmínkách,no jednou to trvalo zhruba 2 sec,jinak čtečka reaguje bleskurychle.Stabilizace videa pracuje bezchybně pouze u 30 snímků za sec,S9 Plus naprostý propadák,tam žádná stabilizace není-respective nepracuje vůbec-telefon se při chůzi klepe jak poleno-tady je vše v lajně-jak má být.Jinak systém odladěný,neseká se ani náhodou,vše reaguje bleskurychle a stereoreproduktory kvalitnější než u S9 Plus,sice tišší,ale vyváženější zvuk,po připojení sluchátek přes redukci-naprostá spokojenost-basy o něco tvrdší,ale výšky jak mají být a citlivost zachycených zvuk na ulici velmi dobrá.Zatím jsem víc nezkoušel,čekám na finální verzi,ale už ted mohu říci Good Bye Samsung

  • Kulhavec (neregistrovaný)

   S tím videem u S9+ plácáš pěkný hovadiny. Třeba oproti P20 pro natáčí podstatně kvalitnější video a mluvit o tom že nemá stabilizací chce hodně odvahy. Mate 20 pro jsem zatím nezkoušel ale dotedka bylo právě video tou nejslabší stránkou huawei telefonů. Měl jsem S9+, Mate 10 pro a P20 pro takže vím o čem mlvuvim.

   • Kulhavec (neregistrovaný): Stabilizace je prý u Mate 20 PRO lepší, než na P20 PRO. Spíš by mě zajímalo, jak nahrává Mate 20 PRO zvuk. Huawei P20 PRO zvládá natáčet i bez zkreslení velice hlasitou hudbu.

 6. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Co mi chybí je na rozdíl od S9 vícenásobné slow-motion videa,nicméně klasické zpomalené video je možno točit 4,nebo 8krát zpomaleně,vybrat daný ůsek a uložit,zatím jsem více netestoval.

 7. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Jinak kvalita fotek a videí zejména v noci a ve zhoršených podmínkách je to Nej co může fotomobil pořídit!!!!Telefon se výborně drží v ruce,nabíjení z nuly na plný stav je hodinka a něco,No Vašnosto nekup TO???

  • S tou ergonomií souhlasím. Už dlouho (troufnu si napsat, že dokonce nikdy) jsem v ruce neměl telefon s takhle velkým displejem, který by se tak skvěle držel :-)

 8. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Uživateli Kulhavec: Stabilizace Videí je u S9 Plus naprosto mizerná!!!!,Vlastním Jí,Vím o čem mluvím,proto se Samsungu zbavuju!!!!Při chůzi se video klepe,naprostý otřes,pravý kanál praská,občas vypadne,stejné problémy u S7,S7 Edge,S8 Plus!Pokud se neprovede vyčištění telefonu pomocí ůdržby,tak z 10-ti pokus jsou nejméně 4 Videa hned na smazání!!!!Samsung Konec!!!

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel