Domů » Bleskovky » Nokia 8.1 v benchmarku. Dostane Snapdragon 710 a Android 9.0 Pie

Nokia 8.1 v benchmarku. Dostane Snapdragon 710 a Android 9.0 Pie

Společnost HMD Global měla minulé týdny bohaté na nové smartphony, postupně představila telefony Nokia 3.1 Plus, Nokia 7.1 a Nokia 7.1 Plus. Zřejmě ještě letos k nim přihodí Nokii 8.1, tedy nástupce loňského vlajkového modelu Nokia 8. Bohužel podle záznamu v benchmarku Geekbench se Nokia 8.1 nebude moci letošním vlajkovým telefonům od konkurence papírově rovnat.


Chystaný telefon požene kupředu pouze čipset vyšší střední třídy Snapdragon 710. Ten se pomalu stává hvězdou u telefonů vyšší střední třídy, neboť poskytuje dostatek výkonu, podporu umělé inteligence a efektivní chod; na Snapdragon 845 ale výkonnostně ani funkčně nemá. Procesoru budou k ruce 4 GB operační paměti, na pozici operačního systému bude dosazen nejnovější Android 9.0 Pie, který se díky programu Android One může těšit na dávku pravidelných aktualizací.

HMD připravuje ještě výkonnější smartphone, ten však zřejmě pod označením Nokia 9 dorazí až v příští roce.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Opožděná Nokia 9? HMD Global nemá kam spěchat, značce se daří i bez ní

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

 1. JakubM (neregistrovaný)

  Ona je to dost možná nedávno představená X7: [odkaz]

 2. jklejna58

  Nokie jsou špičkové. Zpracování, odladěnost, aktualizace

 3. Jakub (neregistrovaný)

  Všichni pochopili, že jde o přejmenování modelů a Nokia 7.1 Plus dostane název 8.1 kvůli očekávané vlajkové lodi Nokii 9. Všichni kromě týmu Smartmanie.

  Opravdu se nebude jednat o nástupce 8 a letošní vlajkovou loď, nýbrž o nástupce 7 Plus.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *