Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Qualcomm Snapdragon 710 oficiálně: vyšší střední třída s umělou inteligencí

Qualcomm Snapdragon 710 oficiálně: vyšší střední třída s umělou inteligencí

Společnost Qualcomm dnes představila první čipset nedávno oznámené řady Snapdragon 7xx, která je v portfoliu výrobce zasazena mezi osmičkové top modely a šestkovou střední třídu. První vlaštovkou nové řady se stal Snapdragon 710.

Vysoký výkon a umělá inteligence

Nový čipset je vyroben 10nm procesem, obsahuje 8 procesorových jader Kryo 360 s taktem až 2,2 GHz (konfigurace 2 + 6) a grafický čip Adreno 616. Díky tomu je čipset schopen obsluhovat QuadHD+ displeje a nebude mu chybět výkon ani v pokročilých hrách.

Díky speciálnímu vícejádrovému AI Engine má být čipset efektivní při zpracovávání úloh využívajících umělou inteligenci. Na zpracování obrazu je připraven 14bitový čip Qualcomm Specstra ISP, podporovány jsou fotoaparáty s rozlišením 32 Mpx, popř. 16 Mpx u duálních fotoaparátů. 4K video je podporováno do snímkovací frekvence 30 fps, slow motion video bude možné natáčet ve Full HD při 120 fps.

Nekompromisní bezdrátová konektivita

Po stránce bezdrátové konektivity nechybí Bluetooth 5, dvoukanálová Wi-Fi 802.11ac a LTE s rychlostí stahování až 800 Mbps. V oblasti zabezpečení může čipset využít jak čtečky otisků prstů, tak přední kamery pro rozpoznávání obličeje. Nechybí ani podpora rychlého nabíjení Quick Charge 4+.

Snapdragon 710 má být k dispozici výrobcům zařízení již dnes, takže prvních smartphonů s ním bycho se měli dočkat ještě v letošním roce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel