Sledujte nás na YouTube

Nokia 7 Plus má být prvním smartphonem od HMD s 18:9 displejem

Společnost HMD Global na letošní rok připravuje několik smartphonů, přičemž s některými bychom se mohli setkat už na konci tohoto měsíce v rámci veletrhu MWC. Jedním z nich může být i Nokia 7 Plus, kterou před nedávnem zaznamenal benchmark GeekBench a nyní z čínského webu ITHome přichází další informace.

Podle nich má jít Nokia 7 Plus ve stopách loňského modelu Nokia 7 (který se na náš trh nedostal), oproti němu má však dostat několik vylepšení. Má se například jednat o první „bezrámečkový“ telefon od HMD, jeho přední stranu má vyplňovat širokoúhlý panel s poměrem stran 18:9 a úhlopříčkou 6″, což je výrazně více než 5,2″ u jeho předchůdce.

Novinkou má být také duální fotoaparát tvořený konfigurací 12 a 13Mpx snímačů překrytých optikou s logem značky ZEISS. Fotoaparát má být schopen poskytnout dvojnásobné přiblížení bez ztráty kvality a tvorbu portrétních snímků. Přední kamerka na selfies má být tvořena 16Mpx čipsem a optikou ZEISS se světelností f/2.0. S fotoaparáty se má vázat i návrat aplikace Nokia Camera, která se proslavila na telefonech Nokia Lumia a přinesla podrobný a uživatelsky přívětivý manuální režim.

Nokii 7 Plus má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 660 a má být nabízena v paměťové konfiguraci 4 + 64 GB, přičemž vnitřní úložiště bude možné rozšířit paměťovou kartou. Nabíjení akumulátoru má zajišťovat USB-C konektor. Telefon má již po rozbalení pohánět systém Android 8.0 Oreo s příslibem brzké aktualizace na verzi 8.1. Podle reportu již byla zahájena jeho produkce, proto doufáme, že se s ním v Barceloně potkáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. mrshadow60 (neregistrovaný)

    Bez ramikov, 6 displej a 18:9 je fajn, este aby bol slot na pamatovku hybridny a dal sa vyuzit na druhu sim a asi si nan pockam.

  2. Jiří (neregistrovaný)

    Čekal jsem na Nokii 7, ale tohle vypadá taky zajímavě. Tak snad brzo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *