Domů » Bleskovky » Nokia 7 Plus má být prvním smartphonem od HMD s 18:9 displejem

Nokia 7 Plus má být prvním smartphonem od HMD s 18:9 displejem

Společnost HMD Global na letošní rok připravuje několik smartphonů, přičemž s některými bychom se mohli setkat už na konci tohoto měsíce v rámci veletrhu MWC. Jedním z nich může být i Nokia 7 Plus, kterou před nedávnem zaznamenal benchmark GeekBench a nyní z čínského webu ITHome přichází další informace.

Podle nich má jít Nokia 7 Plus ve stopách loňského modelu Nokia 7 (který se na náš trh nedostal), oproti němu má však dostat několik vylepšení. Má se například jednat o první „bezrámečkový“ telefon od HMD, jeho přední stranu má vyplňovat širokoúhlý panel s poměrem stran 18:9 a úhlopříčkou 6″, což je výrazně více než 5,2″ u jeho předchůdce.

Novinkou má být také duální fotoaparát tvořený konfigurací 12 a 13Mpx snímačů překrytých optikou s logem značky ZEISS. Fotoaparát má být schopen poskytnout dvojnásobné přiblížení bez ztráty kvality a tvorbu portrétních snímků. Přední kamerka na selfies má být tvořena 16Mpx čipsem a optikou ZEISS se světelností f/2.0. S fotoaparáty se má vázat i návrat aplikace Nokia Camera, která se proslavila na telefonech Nokia Lumia a přinesla podrobný a uživatelsky přívětivý manuální režim.

Nokii 7 Plus má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 660 a má být nabízena v paměťové konfiguraci 4 + 64 GB, přičemž vnitřní úložiště bude možné rozšířit paměťovou kartou. Nabíjení akumulátoru má zajišťovat USB-C konektor. Telefon má již po rozbalení pohánět systém Android 8.0 Oreo s příslibem brzké aktualizace na verzi 8.1. Podle reportu již byla zahájena jeho produkce, proto doufáme, že se s ním v Barceloně potkáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Bez ramikov, 6 displej a 18:9 je fajn, este aby bol slot na pamatovku hybridny a dal sa vyuzit na druhu sim a asi si nan pockam.

  2. Čekal jsem na Nokii 7, ale tohle vypadá taky zajímavě. Tak snad brzo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).