Domů » Bleskovky » Nokia 5.4 odtajněna s předstihem. Jakou nabídne výbavu?

Nokia 5.4 odtajněna s předstihem. Jakou nabídne výbavu?

Na příští vlajkovou Nokii si budeme (zase) muset ještě nějakou chvíli počkat, ovšem v horizontu příštích týdnů prý finský výrobce HMD Global představí nový smartphone patřící do střední třídy. Podle výbavy, kterou prozradily některé certifikační úřady, by se mělo jednat o nástupce Nokie 5.3.

Nokia 5 3
Nokia 5.3 (zdroj: oficiální)

Nokia 5.4: malý krok kupředu

U telefonů Nokia jsme si ve srovnání s čínskou konkurencí zvykli na horší papírové parametry, které však vyvažuje příkladná softwarová péče. To zřejmě bude i případ Nokie 5.4, která oproti svému předchůdci příliš mnoho důvodů k upgradu nenabídne. Přes její přední stranu se bude rozpínat 6,39“ displej, bohužel však se základním HD+ rozlišením.

nokia 5 4

Ve výřezu displeje najdeme 16Mpx selfie kamerku, hlavní fotoaparát na zádech má být tvořen 4 kamerkami – základní s rozlišením 48 Mpx, širokoúhlou s rozlišením 5 Mpx a dvěma 2Mpx snímači pro makro a hloubku ostrosti.

Nokii 5.4 má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 622 ve spolupráci se 4 GB RAM. Pro ukládání dat poslouží 128GB paměť, kterou bude možné rozšířit paměťovou kartou bez nutnosti obětovat funkci dual SIM. Konektorovou výbavu zabezpečí 3,5mm konektor s USB-C sloužící především k dobíjení 4 000mAh akumulátoru. Operačním systémem bude bohužel loňský Android 10, byť od HMD můžeme očekávat poměrně rychlý upgrade na nejnovější Android 11.

Nokia 5.4 bude představena pravděpodobně ještě do konce letošního roku, nabízena má být v modré a fialové barvě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.